Sari la conținut

Tutoriale montaj protectii aripi, bandouri Duster


Postări Recomandate

  • 1 year later...
  • Răspunsuri 42
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Servetelele se folosesc exclusiv pentru zonele cu plastic nevopsit. Pentru zonele vopsite se foloseste alcool izopropilic pentru degresare.

Tutoriale montaj protectii aripi, bandouri, ornament portbagaj pt Dacia Duster.   -protectii aripi - 9601 696 32R,9601 789 18R,788A 244 26R,788A 336 13R - pret ? -bandouri laterale - 8087 257 25R -

Posted Images

On 7/28/2017 at 9:02 AM, Aramis474 said:

Eu vad ca pe site sunt alte coduri, pana la urma care sunt codurile celor originale, ca te baga in ceata?

La care site te referi? colegul zicea ca a cumparat de la un alt coleg de f.o.r.u.m si anume @PLANETARA - el vinde piese de origine, pentru detalii va trebui sa il suni, cauta-i numarul la bursa. Codurile de piese de origine sunt cele care apar in tutoriale pe prima pagina.

Editat de Killer82
auto-generated [u][color="#008000"][url="http://www.forumduster.ro/"]forum[/url][/color][/u] link still not looking good :)
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 years later...
La 10.05.2011 la 15:57, dust3radmin a spus:

Salutare, și eu intenționeaz sa achiziționez un set complet de bandouri de aceea vreau sa te întreb dacă ai avut ceva probleme cu ele de când le ai pus, gen sau dezlipit? 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut @Ionut2512

Eu am de 3 ani pe masina bandouri laterale pe usi si aripi (luate de la @PLANETARA de aici de pe forum) si n-am avut nicio problema cu ele. Am vreo 2 zgarieturi pe ele (nu foarte adanci), care ar fi ajuns pe caroserie daca nu le aveam montate, dar niciunul nu s-a dezlipit.

Mie mi le-a montat cineva care se pricepe (lucreaza la service Dacia, dar mi le-a montat in timpul lui liber), dar din ce am inteles e foarte important sa cureti bine tabla acolo unde vin lipite bandourile, ca sa aiba priza buna. Daca tin eu bine minte, bandourile vin cu niste servetele cu un degresant, cu care se sterge bine zona inainte de lipire.

 

P.S.: te-as ruga, daca se poate, un pic de grija la gramatica :) Nu e cazul sa te grabesti si ar fi bine sa mai dai un ochi pe text inainte de a apasa butoul "Trimite". Un text corect ajuta pe toata lumea sa inteleaga ce vrei sa spui.

Mai precis, ma refer la "le ai pus", care ar trebui sa fie "le-ai pus", si la "sau dezlipit" , care ar trebui sa fie "s-au dezlipit". Si, daca nu e prea mult, incearca sa renunti la cuvantul "gen" aruncat aiurea prin propozitii.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@BogdanG mersi pentru precizari. Dupa cum am spus, mie mi le-a montat cineva acum 3 ani, asa ca nu mai tineam minte exact procedura.

E bine ca ai specificat ce trebuie folosit, pentru cei care vor sa el monteze singuri.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 7 months later...

Am gasit aceste "tutoriale" pe youtube, foarte bine realizate, sper sa ajute pe cei care vor sa isi monteze. Sunt pentru modelul 2018+. Tot pe canalul respectiv o sa descoperiti multe chestii interesante. 

 

 

Am vazut ca initial nu se recomandau folosirea servetelelor cu care vin bandourile pe suprafata vopsita. Acum, vad in aceste filmulete ca nenea nu are o treaba. :) O sa caut sa vad daca gasesc instructiunile noi pentru cine va mai fi interesat.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...