Sari la conținut

Functionalitate forum dupa upgrade


Postări Recomandate

Va rog sa semnalati aici  orice probleme legate de functionalitatea forumului. 

Dupa cum cred ca stiti, acesta a trecut printr-o perioada de upgrade de : host, platforma, versiuni php si upgrade baza de date. cu toate ca au fost depuse eforturi deosebite pt a face acest upgrade intr-un timp cat se poate de scurt, exista posibilitatea ca unele mici probleme sa existe.

Multumesc pt intelegere si pt ajutorul vostru.

 

 

 

 

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 31
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Am incercat de la update incoace sa ma adaptez la noua forma si recunosc ca nu reusesc. Este mult mai greu de citit forumul acum. Pe mobil e mai usor, dar pe PC parca toate pleaca in toate partile. Po

Subscriu si eu , varianta precedenta era mult mai bun !

Va rog sa semnalati aici  orice probleme legate de functionalitatea forumului.  Dupa cum cred ca stiti, acesta a trecut printr-o perioada de upgrade de : host, platforma, versiuni php si upgrade

Posted Images

Welcome back :) multe chestii noi si parca se misca un pic mai bine la incarcarea paginilor...

Am observat 2 chestii:

# 1: Nu mai exista plugin-ul care lista cele mai recente X post-uri in dreapta sus. Nu e neaparat o problema, mai degraba ma intreb daca mai exista acest plugin pe noua platforma... eu unul il gaseam foarte util.

# 2: Vechea functionalitate care inlocuia automat textul " f o r u m " cu un URL inspre " w w w . f o r u m d u s t e r . r o " acum genereaza text de markup ne-transformat in link. Acest lucru face textul post-urilor greu de citit. Screenshot (cred ca a mentionat si Florin aspectul asta pe acel topic):

Capture.thumb.PNG.740a3da688e4570bedfd4bf3c5033a90.PNG

Editat de Killer82
  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate tapatalkul creeaza multe probleme, mai ales de performanta, asadar nu cred ca il voi mai instala, noua platfroma are deja versiune optimizata de mobil.

Referitor la linkuile generate de cuvantul FORUM da, acelea vor fi remediate in curand. Forumul este in curs de "amenejare" din punct de vedere widgeturi, alte optiuni si continut.

 

Pt a vedea posturile recente exista acum varianta: Tabul Activity->Unread Content

 

 

unread.png

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
13 hours ago, dust3radmin said:

Pt a vedea posturile recente exista acum varianta: Tabul Activity->Unread Content

unread.png

... care se poate customiza, salva (doar cu alt nume) si facut default, pentru a avea acces la el tot timpul in partea din dreapta sus (eu i-am spus necitite, default iti deschidea topicul de la primul mesaj, nu de la ultimul mesaj necitit si nu mergea salvata modificarea direct in unread)). :) 

Screenshot_1.thumb.png.9657a874fae2e0c66daaf8892ceec3a9.png

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@dust3radmin o rugaminte - s-ar putea face default pentru Unread Content optiunea descrisa de @florinn mai sus?

Adica by default, la un Unread link, sa te duca la first unread content, nu la prima pagina din topic? (optiunea a doua din screenshot-ul de mai sus). Asa functiona vechea versiune si e mult mai util de folosit asa.

Intre timp putem folosi custom activities insa default Unread Content e mult mai la indemana (mai ales linkul din dreapta sus). Multumim anticipat!

Si @florinn multumesc pt sugestia cu custom activity ;)

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 minutes ago, Killer82 said:

@dust3radmin o rugaminte - s-ar putea face default pentru Unread Content optiunea descrisa de @florinn mai sus?

Adica by default, la un Unread link, sa te duca la first unread content, nu la prima pagina din topic? (optiunea a doua din screenshot-ul de mai sus). Asa functiona vechea versiune si e mult mai util de folosit asa.

Intre timp putem folosi custom activities insa default Unread Content e mult mai la indemana (mai ales linkul din dreapta sus). Multumim anticipat!

Si @florinn multumesc pt sugestia cu custom activity ;)

Votez si eu pentru Unread pus pe Default. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...