Sari la conținut

Postări Recomandate

Nici eu nu am dat rotile jos, dar am folosit un adaptor pentru a infileta suruburile...post-3487-0-08884800-1455098247_thumb.jpg

Aparatorile care le-am cumparat de la rusi prin amabilitatea lui @apashi sunt perfecte

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca "m-am speriat" de ce a zis Daniel, defapt stiam ca trebuie totusi prinse, aseara cu chiu cu vai am terminat de prins si ultimele 2 suruburi, asa ca sunt "conform documentatiei tehnice" deci sper sa tina minunatele aparatori de nori....desi tot cred ca puteau gandi un sistem mai putin chinuitor de montaj. Dar asta-i muzica, dupa ea jucam :)

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Salut, eu le-am montat azi, singur, maxim o ora jumatate a durat. Nu am mai dat rotile jos, am marcat locul unde vin gaurile, am luat un burghiu de 2, l-am tinut in patent, l-am incalzit cu bricheta si totul a iesit super, atat pe fata cat si pe spate.Drumuri bune!

Partajează acest post

Link spre post

Am montat si eu aparatorile de origine insa mi se pare ca nu rezolva nimic. E murdara masina pana si pe manerele usilor fata :) cam... ca inainte de a le monta... la primavara o sa le dau jos si o sa le donez cui le-a vrea.

Partajează acest post

Link spre post

vreau si eu niste poze si detalii pentru montarea aparatorilor va rog, pe fata am vazut ca sunt 3 suruburi, le folosesc tot pe acelea? iar pe spate cred ca trebuiesc date gauri si mi-e frica sa nu ies prin bara cu surubul cand il infiletez, am duster ph2

multumesc!

Partajează acest post

Link spre post

Pozele din manualul de pe prima pagina a acestui topic sunt mai mult decat sugestive si iti arata ce suruburi sa refolosesti/inlocuiesti.

N-ai ce sa strici. Gaurile le dai cu atentie doar in "buza" barei de plastic - nu prea ai cum sa iesi prin bara (oricum se dau cu burghiu mai mic in diametru decat surubul).

Partajează acest post

Link spre post
Autentifică-te pentru a urmări asta