Sari la conținut

Postări Recomandate

Nu trebuie alte gauri, doar demontate aparatorile de noroi si taiat un colt mic din ele sa se aseze mai bine pe aparatorile de aripi. La aparatorile de aripi fata in locul pieselor mici din tabla (nu stiu cum se numesc exact) ce se prind de urechiusele de pe aripa am folosit piulita cu frana si saiba cu garnitura de cauciuc astfel incat acele urechiuse sa nu vina in contact direct cu metal fiind prinse intre cauciucul de la saiba si aparatorile din plastic, asta pentru ca in momentul in care am prins prima piesa am observat ca a zgariat destul de adanc vopseaua deoarece intra fortat.

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt pe okazii si pe alte siteuri la ~ 60-70 lei setul(cum iti trebuie si pe fata si pe spate, pretul o sa fie X 2)

Partajează acest post

Link spre post

Eu chiar azi ma duc la reprezentanta din Tg-Mures sa imi monteze cotiera. Daca tot o bag in service, m-am gandit sa montez si aparatori. Am inteles ca cele de fata sunt undeva in jur de 50-60 lei, iar setul complet de 4 buc, undeva in jur de 100 lei.

Partajează acest post

Link spre post

Atentie! Io am probleme cu aparatorul pe fata dreapta ( cum stau la volan ). A fost montat in service autorizat dar se pare ca surubul metalic in care vine infipta piulita ornamentala din plastic a fost ales prea scurt si la drumuri cu noroi apa, zapada si noroiul aruncat de roata ajunge dupa aparatoare si zmulge aparatorul din surub. Deja l-am impins de doua ori inapoi...probabil va trebui sa schimb surubul si cu siguranta piulita ( ornament ) din plastic.

Sa ceri sa-ti puna suruburi mai lungi sau mai groase, incit sa prinda mai bine ( nu doar citeva fileturi in virf )!

Partajează acest post

Link spre post
Autentifică-te pentru a urmări asta