Sari la conținut

Postări Recomandate

@mihai80 : le-ai comandat sau ti le-a bagat pe gat ?

Eu, dupa ce am luat masinuta fara aparatori si dupa prima ploaie, as fi vrut sa o comand cu aparatori. Asa, m-am dus in targ, la Vitan-Barzesti si le-am luat de acolo. Urmeaza sa le montez.

Am si eu o intrebare catre cunoscatori : exista un lant cauzal intre montarea aparatorilor de noroi si montarea protectiilor de aripi ? Adica, le pot monta oricum sau trebuie sa respect o succesiune anume ? Pot monta, sa zicem acum, aparatorile de noroi si, saptamana viitoare (daca o fi destul de cald) protectiile aripilor, fara sa trebuiasca sa demontez aparatorile de noroi ?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar autocolantul nu te apara de mitocanii care lasa portiera sa se deschida la maxim, in spatii inguste. Asa ca, desi tabla nu se zgarie, de indoit tot de indoaie.

Proasta treaba, eu am deja o urma de portiera pe aripa fata.

Dar, daca montez aparatorile de noroi si, sa zicem, la anul le montez si pe alea de aripi, la vremea respectiva trebuie sa dau, cumva, alte gauri ? Ca daca-i asa, mai astept (conditia de minim 21 grade C la montarea aparatorilor de aripi) pana la primavara, desi nu-mi place noroiul aruncat in clante.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Autentifică-te pentru a urmări asta