Sari la conținut

22DCI

Diverse Accesorii Homemade Pentru Duster

Postări Recomandate

Da ai dreptate e Matiz...nu stiu de ce imi statea capul la Tico! Legale cred ca sunt pentru ca se gasesc in diverse magazine,iar la capitolul practice,pentru mine este suficient ca sunt gandite si facute in asa fel,in special barele laterale ( in spate baza e carligul),sa fiu sigur ca pot lasa masina linistit in parcare!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multe chestii se gasesc in magazine desi nu sunt legale. Daca se inchide ochii nu inseamna ca sunt legale :)

Legat strict de accesoriile astea, in parcare sau in trafic - daca iti aplica unul (sau tu unuia) vreo lovitura -- exact cum spunea si @Negura, iti va face paguba mai mare decat daca nu l-ai avea (in functie de unde e prins). Un prieten (la o alta masina) si-a bulit radiatoarele de AC si racire motor (in viteza 1 plecand lejer de la semafor si uitand sa se uite de cel din fata)... si asta din cauza unui "bullbar" de-asta (era un model specific pt masina lui) care s-a deformat in asa fel incat i-a gaurit radiatoarele.

Alte considerente in afara de "cum arata" nu as vedea pt produsele astea - eu personal nu as pune pe masina asa ceva, dar gusturile nu se discuta.

• Like 2

Partajează acest post

Link spre post

Ieri am vazut in trafic un Duster cu bullbar pe..bara din spate

(...) cred ca nu-s legale accesoriile astea.

Sunt foarte legale! Cred ca, daca te uiti in catalogul de accesorii de la Duster, ai sa le regasesti si acolo

Partajează acest post

Link spre post

Exista vreun Duster la dezmembrari in Brasov?

Caut mocheta/placa de protectie din portbagaj.

(cea care acopera roata de rezerva).

Partajează acest post

Link spre post

Tirgul Vitan Bucuresti. Acolo si prin imprejururi gasesti orice.

Ultima realizare, in calculator-ist gen Pakistan, in zona  descrisa mai sus,  ne-a reparat calculatorul de injectii la un MCV 1,5 D simplu ( piesa capsulata! ) . Si acum fiti atenti: a taiat cu flexul carcasa computerului exact in zona unde ii zicea feelingul ca e piesa defecta, a inlocuit piesa si a fixat bucata de carcasa taiata cu ceva maglavais. Masina merge excelent nu da rateuri la injectie cind il apuca, cum facea inainte!

Editat de ISZY56

Partajează acest post

Link spre post

Doar pentru cei din BV...vrea careva cu 4x2 sticker cu 2 WD (cel din foto) de pe DusterShopi.it?

20160422_194852_resized-600x600.jpg

Partajează acest post

Link spre post

Salutare,revin cu intrebarea...este cineva din BV care are montat pe Duster bull bar si praguri inox?Ma intereseaza sa vad live  prinderile cum si unde sunt facute...hai ca dau un whisky!  

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga un comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.