Sari la conținut

Tutorial Video Montaj Cotiera Duster Armster


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 38
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salut! Am reusit si am montat cotiera.............am insistat si a iesit pana la urma, mai cu frica, mai cu incredere nu este usor, dar nici imposibil. De asta nu m-am dus la service, ca trebuie

Cum sa montezi o cotiera ARMSTER? Vezi clipul de mai jos:    

Banuiesc ca nu reusesti sa scoti partea superioara, ca sa ajungi la suruburi.. Ridica mansonul schimbatorului de viteze (e prins in partea de jos intr-un inel flexibil), apoi baga degetele si tra

Posted Images

da, este cea originala, am verificat-o si vine perfect, inca nu am prins-o in suruburi, doar am probat-o, 250 de pe olx, o sa incerc s-o montez wk-ul asta......mi-e cam teama cum demontarea consolei, mi-e sa nu rup ceva pe acolo cand o desfac, are cineva un tutorial video cu pasii, ca sa vad exact cum se scoate burduful de la schimbatorul de viteze, ca sa nu trag si sa-l rup

 

Multumesc!

DSC_3024.JPG

DSC_3022.JPG

DSC_3025.JPG

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu te grabesti nu ai ce sa strici (am desfacut de 2 ori deja).

Tutorialul (nu e video, insa) il gasesti aici:

PS. Am mers pe home page si am cautat dupa "demontare consola" si asta a fost primul si singurul rezultat. Functia search merge chiar bine pe f.o.r.u.m - nu va fie frica sa o folosiți ;)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Aramis474 înțeleg ce zici dar fata de ce e acolo nu mai ai mult. Eventual poti completa tutorialul respectiv (cand vei desface tu) cu poze mai detaliate sau cu partea finala de scos de tot consola (daca va fi cazul). Daca iti iei rezerva de timp si nu te grabesti (nu tragi aiurea) nu ai ce strica. Spor!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...