Sari la conținut

Tapatalk Android Si Ios, Update Software La Ultima Versiune


Postări Recomandate

Dragi membrii,

 

Vin cu rugamintea sa faceti update la softul TAPATALK la ULTIMA versiune (aplicatia mobila pt acces pe forum ), deoarece, se pare ca exista un BUG care dubleaza atata topicurile cat si posturile.

 

Bug-ul afecteaza in special aplicatiile de pe Iphone, insa este recomandat si pt Android.

 

Multumesc pt intelegere.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot timpul am avut ultima versiune si de multe ori s-au dublat postarile. Nu cred ca are legatura cu versiunea de Tapatalk.

 

LE: problema apare atunci cand vrei sa postezi si iti apare o eroare. Daca dai Retry, deja s-a dublat postarea. Trebuie selectat Cancel si postarea va aparea totusi.

Editat de CristiZ
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Legat de problema de duble-postari... revin cu ceva info pt ca nu prea creez posturi noi, insa azi am facut-o si am observat o eroare, poate ajuta la diagnoza (versus logs, etc).

Pasi de repro - nu stiu daca toate detaliile conteaza, insa in software asa se pun bug-urile :)

- Logged in on PC, Win 7 cu Firefox 51.0.1 (32-bit)

- Mers la sectiunea http://forumduster.ro/forum /9-dacia-duster-intretinere/, apasat pe "Start New Topic" (ulterior a rezultat topicul forumduster.ro/topic/2524-produse-pentru-prevenirea-tratarea-zonelor-ruginite )

- Nu am adaugat poze, atasamente, etc - doar inline URLuri in text, 3 tag-uri

- Am apasat "Post New Topic" - est. in jurul orei 14:20

- Am primit o eroare generica "Internal Server Error"

- Am deschis forum -ul in alt tab si am vazut ca post-ul era creat OK, desi primisem eroarea

- In tab-ul original am dat back si mi-a re-aparut formularul - sunt convins ca daca mai apasam o data pe "Post New Topic" se mai crea odata

 

Daca e nevoie sa folosesc Chrome data viitoare (eventual sa ma bag pe consola networking si sa dau un export de acolo in format har - nu stiu daca ajuta) - sau daca pot ajuta cu ceva cu investigatia - pls let me know.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...