Sari la conținut

Postări Recomandate

@ barengott - eu zic sa mergi pe drumul batut de altii...ma includ si eu aici. Du-te la Vernesti si pune BRC (asta am pus eu) sau Landi Renzo ( a pus un coleg tot din Braila pe Logan 1,6)

BRC era atunci mai scumpa cu 100 lei (2700 lei ). Eu am deja in 3 ani 29.000 km fara nici o problema. Urmeaza prima verificarea ( la BRC e la 30 000 km ). Problema e ca sunt foarte aglomerati, fratele meu vrea sa puna Gpl pe un Opel Astra si nu a gasit loc la ei. Daca renunta cineva il suna. Esti destul de aproape de Vernesti, sunt chiar profesionisti, asa ca...succes !

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toti care si-au pus GPL pe masini isi lauda instalatia aleasa de ei. Consider ca un montaj ingrijit si un reglaj corect, este elementul hatarator.

De auzit veti auzi o gramada de pareri de genul:

Injectoarele Valtej galbene au un raspuns mai rapid decat Valtek rosii, dar se uzeaza mai rapid.

Injectoarele Hanna sunt cele mai bune.

Injectoarele ACW 01 sunt mai bune decat Valtek rosii, etc, etc, si lista ar putea continua la nesfarsit.

Elementele principale de care ar trebui sa se tina seama ar fi:

Alegerea unei instalatii cat mai comune, la care filtrele sa fie ieftine si schimbul acestora sa-l poti face chiar tu.

Chiar si reglajul sa poata fi facut usor de proprietar cu o interfata usor de procurat.

Partajează acest post

Link spre post

@Sandel'

>Da ai dreptate, sunt foarte ocupati ProGaz si Prosperanta ca le-am cerut o oferta de 10 zile si nimic..

Eu m-am hotarat pe Landi Renzo sau BRC,dar vroiam un montaj in Buc.sa nu mai bat drumul .plus ca nu am timp.Si apropo in taximetristi si instalatori nu am incredere,hii

Partajează acest post

Link spre post

Misto chestia: "in taximetristi si instalatori nu am incredere,hii ". Similara cu: "oamenii se impart in trei categorii: oameni buni, oameni rai si soferi."

Eu personal am intrebat cel putin 10 taximetristi in decursul a doua luni. Acest lucru l-am facut atunci cand eram si eu in situatia ta, adica in febra cautarilor.

Si in marea mea naivitate reuseam fara prea mult efort sa-mi dau seama care era sincer si care o lua pe aratura.

De abia dupa ce am discutat cu inginerii de la trei firme montatoarede instalatii GPL, am considerat ca sunt cu lectiile facute.

Iti doresc succes maxim in luarea deciziei portrivite.

Sper ca vei opta pentru un rezervor toroidal amplasat sub masina, in locul rotii de rezerva.

Omologheaza rapid investitia la RAR, vezi ca se face mentiunea aferenta in Cartea de Identitate a masinii.

Si apoi ... multi Km parcursi ieftin si fara evenimente.

Partajează acest post

Link spre post

Eu pe masina am instalatie Milano. A fost initial montata pe Loganul care l-am avut inainte. Am reusit sa o reglez destul de greu, dar acum merge bine. Iti recomand BRC pentru motoarele noastre. Montajul instalatiei si reglajele le-am facut la Buzau (a nu se intelege Vernesti) in sevice-ul unui prieten. El este montator autorizat de BRC, Landi, Fratelli si daca nu ma insel, Tomasseto.

Partajează acest post

Link spre post
Autentifică-te pentru a urmări asta