Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 513
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Trebuie lămurite niște lucruri: 1. există 1,6 16v cu gpl de fabrică, cod K4M616 cu instalație Landi Renzo 1a. ai 1,6 16v (K4M616) pe Duster ph1 2a ai 1,6 16v (K4M642 dar și H4M740)pe Du

Va salut pe toti. Ma bag si eu pe aici cu instalatiile GPL. In mod sigur se face economie daca se monteaza o instalatie GPL. Cei de la firma care mi-au facut montajul au spus ca masina va consuma c

O grămadă de griji aveti cu gpl-ul asta..

Posted Images

Zic ca este de bine consumul in Buc."13%",eu din 14,5-15 % nu-l scot.

Am bagat 44 l gaz si am mers 305 km = 14.42 iar al doilea plin tot 44 l si dupa 100km am alimentat cu 14.61 l gaz

La drum lung cu 44 l = 385 km > un 11.42%

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 6 months later...
La 3/10/2017 la 0:19, Spinu a spus:

Salutare.Doar ce mi-am luat un Duster 1.6 cu GPL din fabrica si cu acelasi consum am venit si eu Tg. Jiu-Bacau (590 km),mai exact 50 l-112 lei,fara fugareala ,120 autostrada,90 in rest,nici sa nu adorm pe drum.Momentam foarte multumit,ramane sa ma interesez daca la instalatia de fabrica e recomandat sa folosesc ceva aditivi sau alte chestii.Toate cele bune.

Salut, unde ai gasit Duster 1.6 cu GPL de fabrica? Eu am sunat la vocea clientului si mi-a spus ca in Ro. nu s-a produs niciodata Dusty cu GPL de fabrica?

Multumesc

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, Killer82 a spus:

Cel mai probabil GPLul a fost montat in reprezentanta Dacia inainte de livrare. De fabrica nu prea as crede...

Nici de asta nu am auzit, sa monteze in reprezentanta. In fine, cei din reprezentanta mi-au spus ca daca montez instalatia GPL la un service autorizat pot pierde garantia motorului.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 20 ore, ciortanionut a spus:

Salut, unde ai gasit Duster 1.6 cu GPL de fabrica? Eu am sunat la vocea clientului si mi-a spus ca in Ro. nu s-a produs niciodata Dusty cu GPL de fabrica?

Multumesc

Sigur nu din Romania. Probabil a comandat masina in Italia sau Germania.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...