Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 513
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Trebuie lămurite niște lucruri: 1. există 1,6 16v cu gpl de fabrică, cod K4M616 cu instalație Landi Renzo 1a. ai 1,6 16v (K4M616) pe Duster ph1 2a ai 1,6 16v (K4M642 dar și H4M740)pe Du

Va salut pe toti. Ma bag si eu pe aici cu instalatiile GPL. In mod sigur se face economie daca se monteaza o instalatie GPL. Cei de la firma care mi-au facut montajul au spus ca masina va consuma c

O grămadă de griji aveti cu gpl-ul asta..

Posted Images

Daca il ia din Italia din concesionarie cu instalatie GPL,atunci nu pierde  nici o garantie la masina...aici sunt vandute la greu,sa nu spun ca sunt la moda, cele pe benzina si gpl !

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt un detinator de Dacia Duster benzina gpl,montat de fabrica,adica asa a venit masina cu instalatia GPL gata montata,intradevar masina este cumparata in Italia.

Am 60.000 km facuti cu ea,absolut nici o problema,merge ceas.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 ore, mister a spus:

Eu sunt un detinator de Dacia Duster benzina gpl,montat de fabrica,adica asa a venit masina cu instalatia GPL gata montata,intradevar masina este cumparata in Italia.

Am 60.000 km facuti cu ea,absolut nici o problema,merge ceas.

Da, am vazut ca in alte tari (Germania, Franta, Italia) poti cumpara din fabrica motorizarea benzina + GPL, insa la noi nu..... Oricum ii voi face rodajul si apoi ii montez si eu. 

apropo... ce instalatie recomandati? Eu am gasit Tomasetto undeva la 3000 de lei

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scumpa la 3000. Am pus BRC in 2013 la 2700 lei. Asta vara pe un Opel Astra cu motor 1.4 Tomasetto la 2500. Au zis ca nu recomanda BRC pentru ca au venit inapoi cu probleme la vaporizator. Deci : LR sau Tomasetto la Vernesti. Daca esti aproape de Vernesti merita. Sunt profesionisti.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...