Sari la conținut

Vreau Un Duster. Nou.


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 70
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

ca idee...   am trecut azi prin zăpadă ca să intru pe locuri de parcare neocupate ( necurățate și blocate de acea zăpadă care rămâne când trece lama să curețe strada...) cu 4x2 nu prea am reușit .

Partea de injectoare și pompa injecție e rezolvata de prin 2012 sigur pe diesel. Nu se mai folosește sistem Delphi, este Siemens, respectiv Continental. Despre turbina nu știu de probleme, doar poves

4x4! motorul diesel este foarte fiabil. Deasemenea ai mentionat zapada pana la genunchi... un Duster 4x4 OEM face fata la zapada pana la genunchi (*poza atasata). Daca ai anvelope bune si late de iarn

Posted Images

Cand ajung in show-room o sa ma uit pe la etichetele de serie, capota motor si montant B si dupa duzele de AdBlue.

 

Asta cu not for resale am avut-o pe cateva prototipuri de telefoane si electronice, dar la masini expuse publicului larg nu am mai pomenit-o, exceptie facand saloanele auto.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toate motoarele de 1.5 l montate pe masinile Dacia care se vand in prezent in Romania nu utilizeaza adblue. 

Ce importanta are daca Dacia fabrica sau nu masini echipate cu motorul de 1.5 l si care utilizeaza adblue? Posibil ca Dacia sa fabrice masini cu volanul montat pe dreapta. Cu ce deranjeaza clientul din Romania? Sau la ce ii foloseste?

Ce o sa fie in viitor? Vom vedea!

Sa inteleg ca multi s-ar repezii sa cumpere astazi un diesel daca maine nu l-ar mai gasi fara adblue? Posibil, dar cine poate stii cat inseamna "multi"!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tind sa-i dau dreptate lui @t0rquemada care a impartasit foarte multe informatii care s-au dovedit a fi valabile.

 

Ma roade doar cand va fi disponibil noul sistem de infotainment si motorul 1.33 TCe.

Editat de connectorxp
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cutia etajata altfel fata de un Megane sau Logan il face sa para puturos, daca aveai cutie normala la Duster era mai vioi, acum depinde cu ce este comparat, ca fratele mai mare, 1.6 dCi, il alearga de toti banii si nici macar nu sare de 4000 RPM.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rezervor in plus pentru adblue,plus un indicator care va indica aiurea ca si cel de la motorina ,deci probabil pentru siguranta se va circula cu bidonul  de adblue in porbagaj! ;)  

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak locked this topic
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...