Sari la conținut

th3c0d3r

Achizitionare Duster Sh

Postări Recomandate

Sunt masini de firma revandute.

Pune mana pe amortizoare vezi daca au curs, cere sa vezi intrarile in service, intreaba cata garantie mai au, etc.

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci am vazut masina, mie imi pare OK doar ca pragurile au vopseaua stearsa si inceput de rugina acolo, e normal pentru Duster? Si cealalta e la fel.

Partajează acest post

Link spre post

A mea este din 2011 si nu are deloc rugina ...( am noroc ca desi nenea care a avut o a cam zgaraiat o, nu sunt in profunzime zgaraieturile...; deci nu este ruginita pe nicaieri...

Si cum zice si Cain...sunt masini de firma; nubse stie cati soferi si cum au condus o...; deci trebuie avut grija mare...; controlata cat mai la sange...

Poate a fost folosita ok si corespunde...; cum ti e norocul!

Stima!

Editat de quarelin

Partajează acest post

Link spre post

O sa-i vad istoricul. Asa am pragurile si la Fabia, vopseaua dusa pe interior doar ca nu e rugina si masina are 14 ani.

Partajează acest post

Link spre post

Cautarea a luat sfarsit!

De saptamana viitoare voi fi posesorul (fericit) al Duster-ului lui @OffWhite :)

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post

Salut,

Dupa 2 ani de folosinta m-am hotarat sa va impartasesc parerea mea despre Albinosu' familiei :).

In primul rand, astazi de dimineata pe cand faceam naveta prin nameti (am alergie la drumul european plin de bizoni si prefer drumurile secundare, necirculate si, prin urmare, necuratate de zapada) am realizat, de fapt, cata libertate ne-a oferit masina asta:

- zapada de 30-40cm pe pante de 10-12%, nici o problema

- a plouat torential si ulita pe care stai este acum un torent si nu stii ce e sub apa, asa si?

- a plouat 1 luna la rand si ulita pare sa strige "namoool de la Techirghiol!", floare la ureche

In astia 2 ani, de 2 ori a ramas impotmolita cu burta pe zapada, o data alaturi de nume grele gen Toyota Hilux, Mitsubishi L200 si a 2-a oara dintr-o greseala de pilotaj.

Desigur sunt masini 4x4 mult mai potente dar noi am gasit in Albinos combinatia reusita de capabilitati offroad decente pentru nevoile noastre si confort, tinuta de drum OK pe asfalt, aer conditionat, ESP, etc.

Spatiul interior este suficient, in oras si pe asfalt se comporta decent, nu este exagerat de mare, nu intampini probleme la parcare.

In 2 ani de zile si 35000km a avut o singura defectiune, un furtun crapat, in rest, ulei, motorina si consumabile.

Concluzia: o masina mai mult decat OK care-ti ofera foarte multe pentru banii dati :)

• Like 4

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga un comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.