Sari la conținut

Duster 1.2 Tce 4X4


Postări Recomandate

Weekendul asta mi'am facut timp si am foliat ornamentele de la grila superioara.

post-5114-0-00152900-1481528429_thumb.jpg post-5114-0-44447400-1481528442_thumb.jpg post-5114-0-58237500-1481528448_thumb.jpg

post-5114-0-68042700-1481528404_thumb.jpg

 

Am tras si un strat de folie usor intunecata pe semnalizarile din spate, ca sa le mai inchida oleaca. (- aici ma astept sa zica lumea ca n'am copt'o bine, dar am argumentele mele pentru care nu consider ca am facu ceva rau )

post-5114-0-96910500-1481528477_thumb.jpg post-5114-0-71789000-1481528501_thumb.jpg

 

 

>Golden hour

post-5114-0-57260000-1481528378_thumb.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 months later...
  • Răspunsuri 78
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Saptamana trecuta am avut parte de o zapada mai serioasa in oras, placerea mea. Cu scuturi peste tot si cauciucuri bune masina a infruntat zapada "like a champ", apogeul fiind mersul (cu destinat

Ieri a venit cotiera,  am zis ca weekendul asta o montez. Dar n'am avut rabdare, asa ca am montat'o aseara, pe intuneric.   Mai intai vreau sa mentionez ca desi la comanda aparea ca fiind teore

Multani !   Ai sa razi , dar am citit informatiile de pe inainte sa comand masina. Si nu m'au scos de pe fir.   De mic mi'a placut benzina ( nu de baut, ci in motor ). Sunt obisnuit sa merg ma

Posted Images

Salutari, am revenit cu un update

 

In momentul de fata masina are aproape 5000km : nu bate nimic, nu are greieri prin portiere, calitatea este mai buna decat ma asteptam.(stiu ca unii membri au avut probleme cu masinile lor inca de la inceput, deci mai mult decat o parere subiectiva nu pot sa zic)

 

Uleiul nu a scazut vizibil pe joja - desi ma asteptam la un consum de ulei cat de mic , avand in vedere ca merg cat duce motorul ( schimbat vitezele la peste 4500rpm, la ordinea zilei).

De asemenea si lichidul de racire si'a pastrat nivelul , alt motiv de bucurie.

Consumul este in limitele a ceea ce mi'am imaginat, si anume : 12.5% pe auto, mers "normal" si 15% pe auto combinat cu 4wd lock, mers pe zapada.

 

Sunt foarte multumit de motor, are putere mai mult decat decenta si ruleaza FIN ( nu vibreaza, este foarte silentios).

 

 

La capitolul modificari nu am mai avut in ce directie sa ma extind, desi in momentul de fata astept sa ma cheme dealer'ul pentru montat volanul in 4 spite + claxon pe volan (de pe Daciile cu facelift nou).

Am facut inca o mica investitie intr'un capac de portbagaj cu gaura pentru camera ( cum vine pe versiunile Black Touch, Connected by Orange, etc).

In primul weekend cu soare o sa montez piesa pe masina, dat fiind faptul ca nu suport camera montata "marlaneste" , pe exterior. (Sigur exista pe unii membri care stiu la ce ma refer).

De asemenea incerc sa fac rost de seria de sasiu de la un Duster Black touch , vreau neaparat grilele din fata pe negru ( folia pusa de mine la sfarsitul anului trecut a inceput sa isi arate slabiciunea - dupa un sezon rece, umed, cu sare si noroi cat incape)

 

post-5114-0-17226800-1489063025_thumb.jpg

Daca as putea sa dau timpul inapoi la momentul in care am ales marca/modelul, tot Duster mi'as lua.

Cu exact acelasi motor, exact aceleasi dotari.

 

Sunt foarte multumit de masina, chiar ma gandesc sa mai iau inca una in firma - mai putin dotata, diesel, ca si cal de munca.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In timp am inceput sa ma prind cam in ce conditii se cupleaza si puntea spate pe modul auto - si clar pot sa zic faptul ca incepe sezonul cald si nu am nevoie de mai mult de 4x2 pe asfalt uscat :ahappy:

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De asemenea incerc sa fac rost de seria de sasiu de la un Duster Black touch , vreau neaparat grilele din fata pe negru ( folia pusa de mine la sfarsitul anului trecut a inceput sa isi arate slabiciunea - dupa un sezon rece, umed, cu sare si noroi cat incape)

Banuiesc ca daca insisti la un dealer se poate comanda grila aia (folosindu-se de un VIN de la un BlackTouch pt a obtine cod-ul de produs, FARA sa-ti comunice VIN-ul efectiv tie).

Daca nu - avem deja cel putin un coleg cu BlackTouch - poate sa iei legatura cu el pe privat si sa vezi daca e dispus sa ajute: http://forumduster.r...h-16-114cp-4x4/

LE :) sau un alt nou coleg: http://forumduster.ro/topic/2565-duster-black-touch-15-dci-4x4/

Succes!

 

PS. Daca totusi o sa afli ceva concret, n-ar fi rau sa dai un semn aici, poate mai sunt colegi care ar vrea sa isi comande grila respectiva pe negru :D

Editat de Killer82
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exact dupa ce am postat update'ul am luat legatura cu randrew, m'a si ajutat cu seria de sasiu :frantics: ( si cu ocazia asta tin sa'i multumesc inca o data ).

 

Imediat cum fac rost de grilele negre promit ca postez si aici codul de pe fiecare piesa

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E o performanta 15%.

 

4500 rpm?! Ce se poate face la turatia asta cu un Duster, inafara de zgomot? :)

Cuplul maxim pentru 1.2 tce se termina cam pe la 3000. Daca schimbi in sus la 3500, pici pe 2000 oricat de lejer te-ai misca, numai bine ca rezerva pentru accelerare..

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Puterea maxima tine pana peste 5000rpm. Ma mir ca ma intrebi asta, avand in vedere ca ai acelasi motor pe masina.

 

In fond se rezuma la stilul de condus al fiecarui om ( unii pe consum, altii contra cronometru).

La mine... masina nu are timp sa respire in cele 30 min pe zi cat merg acasa-munca si munca-acasa.

 

15% nici macar nu e performanta. Mai sus nu se zice :angel:

Oricum, asa consum doar pe zapada - suprafata pe care rup tractiunea pentru distractie.

 

 

Si totusi ... avand in vedere cat de turat merg, faptul ca nu a scazut nivelul uleiului pe joja de cand am luat masina ma face sa am speranta ca am prins o serie buna

Editat de teriaksun
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...