Sari la conținut

Duster Orange 2016 , Caroserie Inclinata


Postări Recomandate

Salut ,

De vreo saptamana am observat ca titiul meu are o inclinatie de vreo 2-3 grade pe partea stanga spate.

Initial am zis ca poate o parchez eu in panta insa astazi am parcat pe suprafata perfect dreapta iar inclinatia caroseriei era evidenta.

Din masuratori exacte ( ruleta :) ) rezulta o diferenta de 2 cm intre dreapta spate si stanga spate.

De la vulcanizarea din cartier am aflat ca e posibil sa fie problema cu arcurile :(

Tot ce este posibil ca asa sa fie de cand am luat-o din reprezentanta.

Am programare in service maine insa sunt curios daca a mai patit cineva sau daca sunt singurul OCD-ist de pe aici.

Ps: daca e cazul se poate muta la Intrebari idioate :)

 

Multam fain

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunt, cumva, probleme cu arcurile, vor fi schimbate pe garantie. Din tot ce-am citit eu, esti primul cu aceasta problema! Ai avut ghinionul sa-ti fie dotata masina cu un set de arcuri cu defect de fabricatie...

Atentie, cand iti vor schimba arcul, sa le ceri sa le schimbe pe ambele de pe puntea spate!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Arcurile ca arcurile , din ce am citit pe forumurile de afara sa nu cumva sa fie sasiul deformat ceea ce se intampla doar in caz de accident dar nu este cazul.

Maine pun si ceva poze ca sa vedeti cum sta treaba si am un status si din service

in caz de sasiu deformat /defect din fabrica o sa cer schimbarea autoturismului , in nici un caz nu accept "indreptare" de sasiu la masina noua.

Si na ca tot imi doream cutie automata pe Duster , sa nu vina mai repede decat speram.

Pace si va tin la curent

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred in subiectul cu sasiul, mai ales ca n-ai luat-o SH! E problema de suspensie si e simplu!

Oricum, daca printr-o intamplare EXTREM de nefericita in care s-ar vorbi de sasiu, sa NU accepti sub nici o forma schimbarea caroseriei! Dar, sa nici nu-ti faci iluzii ca vei primi altceva decat, EXACT ce ai avut!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutari, revin cu update-uri

 

Am fost cu masina in service ( Union Motors) , ridicata pe rampa , verificare suspensii , verificare sasiu nimic suspect, verificare presiune roti .

Mecanicul nu are explicatie de ce e mai inclinata caroseria pe spate dreapta , clasicul "toate e asa "

Prim urmare am masurat inca o data distanta in service , din mijlocul aripii spate stanga/dreapta pana la axul rotii si am diferente de 2.5-3cm.

Acum daca ei zic ca sasiul /trenul de rulare nu are diferente de ce naiba masina e inclinata?

Deja ma gandesc serios sa ma duc la Mudster la o verificare contra cost ...poate baietii aia sunt mai capabili.

Ceva sfaturi , pareri ?

Editat de Razvanc
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...