Sari la conținut

Postări Recomandate

Sunt curios cati dintre membrii forumului au ramas fara cardan.

 

Al meu a decedat pe la 81000 km si 5 ani jumatate. Duster benzina din 2010. A fost inlocuit cu altul "de origine". Initial ma hotarasem pentru unul Spidan, insa diferenta de pret era prea mica intre ele si nu era in stoc.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 58
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Daca faci offroad des, se recomanda sa-l reconditionezi si sa pui cruci mai mari. Daca un cardan OEM te-a tinut peste 100.000 km de ce sa nu iei unul nou, care sa te tina tot pe atat ? Magaz

Fiecare isi face calculele dupa cum ii convine mai bine. Mie mi-a dat cu mai putine virgule unul nou.   quarelin, am zis in al treilea post cum s-a manifestat la mine.

Eu, l-am schimbat la 98000 in garantie! Dac-ar fi fost sa-l schimb pe bani (si calculul lui @Furious Jay de 1900 (iau pretul dat de @masiu, nu ala dat de @JDm2006 de 2200) minus 1400, nu stiu cum ii

Posted Images

Cardanul de pe duster nu e cu intretinere/gresare. De ce pica? Dacia o sti. Nefiind in garantie, nu am fost sa-i intreb de sanatate. Banuiesc ca zeama pe care o au crucile cardanice din fabrica se duce in timp si se blocheaza. La mine se manifesta ca o vibratie de rulment care s-a accentuat in timp. La 2 - 3 zile dupa ce am dat cardanul jos, crucea dinspre spate s-a gripat complet, nici macar cu ciocanul nu am mai putut sa o misc.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dtel l-a schimbat pe garantie ca scartaia rulmentul intermediar.Mi se pare aberant ca inginerii Dacia Renault au considerat ca pot face economie si nu au montat gresor pe cruci.Unde este economia daca eu ma duc si schimb piesa pe garantie?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...