Sari la conținut

12 Scuturi De Aluminiu Originale Dacia


Postări Recomandate

Bravo colegu' o informatie super, maxi, binevenita, deci comandat si primit ieri.

 

Musa Pitesti o firma cu un domeniu interesant produce stante, matrite, piese presate, dispozitive de sudura si montaj, machete de control si piese prototip

Editat de Caphonne
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 39
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Florin si Daniel au dreptate - tocmai ce am primit un scut original comandat luni (alaltaieri) la Dacia Cluj Feleac. Pret: 1092 RON (avans 500 luni, restul platit azi la livrare). Pe factura e trecut

90 % trebuie sa ajunga marti si la mine Pret pentru doritori 950 lei

* pe care... Scuze de off dar uneori nu ma pot abtine Nu te supara...

Posted Images

Cu toate ca inca nu am Duster am intrebat la Autonesti (colegii din Bucuresti) si scutul se aduce la comanda cu avans in 3 zile la pretul indicat de colegul nostru mai sus.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...

Azi am avut placerea sa il admir pe domnul Scut Aluminiu OEM in cutie in service (*avea cineva nevoie de factura 1034 lei parca). Are eticheta Renault si e dat cu un fel de ulei pt protectie banuiesc. Se sterge cu o carpa sau poate mai bine se lasa?

 

Ma bucur mult ca au reaparut la vanzare, si sper ca tot vaicaritul meu lunile trecute fata de cei de la Dacia pe Facebook (*Trails, mesaje si Main Page... - Cum adica produceti 200 pe luna si noi nu gasim in Romania???) sa fi conatat macar putintel.

Editat de Cain
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@ Cain, daca te uiti la quote-urile din post-ul meu de acum 2 saptamani, o sa vezi ca au mai existat "valuri" in productie, probabil ca tine de stocuri vs comenzi Dacia catre producatorul scuturilor. Daniel si Florin deja au explicat de mult chestiile astea. Deci nu stiu sincer daca tine neaparat de insistentele tale sau e o coincidenta.

 

In orice caz, nu vreau sa minimizez efortul tau - e foarte bine daca ai facut demersuri in acest sens, pentru ca e un proces normal de escalare si awareness la un furnizor de calibrul Dacia - si eu unul iti multumesc pentru acest efort.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca iti aduci aminte discutiile, se spunea ca sucturile respective nu se mai fabrica, poate mai exista prin stocuri uitate, se fac doar la export, etc. Sub nici o forma nu se mai puteau comanda intern :) - valurile de care zici tu cam ocoleau de 2 ani Romania.

Editat de Cain
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta au contat demersurile lui cain.

Din august 2016 nu s-au mai facut din aluminiu.

Comandai scutul cu 88r la sfarsit si iti venea din tabla.

 

Au fost cereri in toata tara de aceaste scuturi care s-au dovedit foarte practice si de aceea au hotarat sa le reintroduca la vanzare.

Editat de PLANETARA
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 6 months later...

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...