Sari la conținut

Postări Recomandate

Salut,

 

Conform regulamentului, urmează spovedania legată de Duster-ul meu.

 

post-4886-0-80604900-1468579243_thumb.jpg

 

Data nașterii: Decembrie 2010

Rasă: 4x2 1,5 dCi, 85 CP

Culoare: Brun cajou

Sex: nicio plîngere

Ultima școală absolvită: Laureate

Cursuri opționale: Pack Look, senzori parcare, geamuri electrice spate, ionizate din fabrică

Papuci preferați: Vredestein WinTrac Xtreme FSL

Mîncarea preferată: 3/4 din timp diesel normal a la Mol, iarna și la drumuri lungi, premium de la Mol

Vicii: Liqui Moly 5w40

 

Șofer: mulțumit

Pasageri: încîntați

Consum minim: 4,2 extraurban

Consum maxim: 7,2, autostradă

Consum tipic: 5,2-5,8

 

Cred că e prima mașină care-mi place în felul în care își iubeau moșii de acum Daciile prin comunism sau imediat după.

Fiind 4x2, mă gîndeam la suspensie sport ca să stea ceva mai bine în curbe, că motorul poate și n-o scot pe dealuri decît dacă-i musai.

Are defecte (mai ales izolarea fonică față de propriul motor, cred că e cel mai deranjant - mai ales că e un motor zgomotos de felul lui) dar n-ai cum să n-o iubești :P

 

P.S. - Nu mai are proiectoarele xenon de neam prost din poză, așa am luat-o. Am pus din alea conforme, galbene.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hihi, mulțam. Cu alea am mers pe off pînă cînd mi-am făcut timp să le schimb. Eu nu-s de părere că sunt de vină numai cei care le montează cît mai ales cine ar trebui să verifice și să impună omologare sau ajustare. Nu e interzis să fii ignorant sau nepăsător și nu e exclus ca unii să nu-și dea efectiv seama. Eu unul, dacă prind oameni cu xenoane fără lupă, care mă orbesc și nu sunt și alți nevinovați în fața mea sau în spatele lor, mai aprind și eu faza lungă și proiectoarele, să se bucure și ei de peisaj, poate-și dau seama și pun lupe sau renunță la ele.

Editat de vanturache
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...

Da o stapanesti sanatos - La motor poti sa incerci pt antifonare asta daca vrei :)https://www.motorvip...0-5-m-fmd54369/

 

Mulțumesc pentru sugestie, sunt mai reținut în a încerca soluții terțe, momentan o să repar chederul de la îmbinarea parbrizului cu bordul și văd dacă se simte vreo diferență, căci săracul a cam căzut la datorie în margini :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...