Sari la conținut

Cain

Cele Mai Bune Produse Pt. Intretinerea Plasticelor, Anvelopelor Si Chederelor Duster

Postări Recomandate

Interesant - oare sa fie virgin sau pomace? caci au caracteristici diferite.

:)))) Pana acum avem otet si ulei de masline :) daca baga cneva si faina sau suc de rosii....

Apropo are cineva o idee cu ce sa dau pe langa masina sau pe la carenaje sa nu se mai pise si cace cainii pe langa ea? Ma batea gandul la spray lacrimogen.

Editat de Cain

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:D asta ii buna...

- Pt # 1 ca mai fac cateii pe roti -- desi sincer nu stiu de ce te-ar deranja chestia asta, atata timpt cat nu ii dai pupici de noapte-buna pe jante / gume -- poti sa incerci cu spray de piper de la articole de auto-aparare (ei miros inainte sa "marcheze" si piperul ii irita - cel mai probabil vor pleca in alta parte) dar nu stiu sincer la ce te-ar ajuta, pt ca tine fix pana la prima balta. Folosirea de spray lacrimogen este ineficienta, interzisa prin lege si e posibil sa ti-o furi si tu la aplicare, asa ca ai grija!

- La # 2 n-ai ce sa ii faci, proprietarii de caini sunt responsabili cu a aduna resturile acestora. Si stim cu totii cat de disciplinati suntem ca si popor. Deci trebuie apelat la obrazul lor, respectiv daca nu plangere la politia primariei ca sa stea sa ii vaneze la amenzi cand nu isi aduna dupa caini, ca merita. In rest atentie unde calci...

PS. Vorbesc ca proprietar de caini, de-ala care umbla cu 10 pungi prin buzunare cand iese la plimbare, si aduna si de la altii daca gaseste. Nesimtirea e mare.

• Îmi place 4

Partajează acest post

Link spre post

Respect si bravo tie. Dar esti o minoritate.

Vreau sa evite masina pentru ca pe langa urinare pe roti... care nu imi afecteaza rotile siliconate :) mai se si kaka pe langa usi si cand intrii noaptea intre masini in graba nu vezi... doar dupa 2-3 Km incepi sa simti cum ai pus ingrasamant pe pedale.

Editat de Cain

Partajează acest post

Link spre post

Ieri am fost pe la SellGros si am gasit 3 raioane de produse auto :) - inclusiv aditivi originali LiquiMoly si cel mai bun si de durata produs de intretinere a bordului care disparuse de peste tot. Arexos Smash - High Gloss. La Skoda ma tinea 8 luni pana in 10 luni pe bord sau presuri fara sa mai sterg. Tot ce dai cu el arata ca nou si nu e silicon.

post-4805-0-21999000-1472376586_thumb.jpg

Editat de Cain
  • Îmi place 3

Partajează acest post

Link spre post

dacă știam mă uitam și eu după el...( am fost ieri prin sellgros...)

- dar oare o fi la fel de bun cu ce știai?

- dai pe bord, plasticele de pe oglinzi, de pe capetele pragurilor sau de sus de pe cupolă?

stimă!

Editat de quarelin

Partajează acest post

Link spre post
Autentifică-te pentru a urmări asta