Sari la conținut

Antifonare Aditionala Usi Duster (*cheder Adeziv)

Postări Recomandate

• Răspunsuri 95
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Si pozele pt cine vrea sa isi faca mega-antifonare (*fara interior usi): Greutatea aditionala adaugata masinii e undeva la max 4 Kg overall.                       (*

Salut Dusteristi,   Una din imbunatatirile care le aveam in plan era sa reduc zgomotul exterior in masina. Deasemenea ma interesa si o solutie simpla care sa nu implice demontari complexe.   Intre

Când se reinventează roată, ai impresia că e nemaipoment. Ghinion, încă din 2014, la brazilieni e un cheder special ce blochează intrarea aerului în partea superioară a portierelor

Posted Images

sunt de la dedeman

3.5 ron / m

le-am verificat acum pe mașină și sunt ok...( doar unul se dezlipise cam 0.5 cm - se dezlipise el de pe bandă, nu de pe mașină; nu se observa - am tras eu ușor de ele să văd dacă e vreunul dezlipit - în partea de sus la o portieră spate...acolo unde probabil călca mai rău pe el..)

post-4833-0-81017100-1470554432_thumb.jpg

post-4833-0-40736600-1470554462_thumb.jpg

post-4833-0-34875500-1470554484_thumb.jpg

post-4833-0-42329600-1470554584_thumb.jpg

post-4833-0-06566600-1470554602_thumb.jpg

Editat de quarelin
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chederele cumparate de voi nu au banda adeziv 3m.La temperatura mare se dezlipesc. Unii au lipit cu silicon sau prenandez..... . In plus sunt mici - nu le poti folosi decat putin la capota motor si intre usi.

Am comandat pe Aliexpres chedere D big si P type care au banda dublu adeziv 3M.

Cand le primesc si dupa ce le montez postez poze.

http://de.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20160808014125&SearchText=weatherstripping+for+cars

Link spre post

Din câte zicea Cain ( post # 31) si alea 3 M s- au dezlipit...poate ca voi veti avea mai mult noroc..

Eu am zis ca incerc intai cu astea mai ieftine...

Daca isi fac treaba ... le lipesc cu silicon...atunci cand/ daca se vor dezlipi...

Editat de quarelin
Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...