Sari la conținut

Cain

Antifonare Aditionala Usi Duster (*cheder Adeziv)

Postări Recomandate

Ca sa spun asa... Ce ai prezentat tu aici este cea mai mare porcarie existenta pe piata!

In decembrie, am polizat (curatat) bine si aplicat mizeria aia pe diverse elemente. A iesit prin grund si vopsea si totul a ruginit la fel ca inainte, ba mai mult in doar o luna! Pacat de acele vopsele de finalizare pe care am cheltuit mai bine de 200 lei. Si... tineti cont ca tot tratamentul a fost facut in zona inchisa si incalzita pe durata a 3 zile!

Asa ca... cine vrea sa foloseasca o rasina adevarata, luati produsul pe care l-am reluat eu dupa 3 ani (n-am mai gasit decat la Selgros) si care se numeste "Epoxy Resin" de la Brunox!

http://www.brunox.com/website/productpages/Epoxy-Spray-en.html

Editat de danielcojocar

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai pun ca... tot pentru camper, am luat si antifon tot de la Nigrin care s-a curatat tot! Singura zona unde nu mi sa curatat antifonul (rezistent la impact cu pietricelele) este zona unde am dat cu Novol (ca-mi mai trebuia si am luat din Vitan la recomandarea unui comerciant de vopsele)

Partajează acest post

Link spre post

NU e ok sa dai in fata de usa cu asa ceva, mai ales daca nu ai rugina.

Compusul ala e facut sa neutralizeze rugina deja prezenta, NU sa o previna. Are efect decapant si o sa atace vopseaua (asa proasta cum e). Scrie foarte clar in specs.

BTW, este si Feruginol de la Policolor, face exact acelasi lucru.

Editat de Killer82

Partajează acest post

Link spre post

Compusul acea, la mine, nu a neutralizat nici o rugina! Ba mai mult, dupa ce am curatat rugina (de pe jante) am dat cu el (dupa aia cu grund si vopsea de jante) si... a iesit la suprafata si atat produsul cat si rugina in doar doua luni de la aplicare. Vin astazi cu poze de la jante!

Pe carligul de remorcare am dat cu el si... nu l-am mai vopsit. Din decembrie si pana acum, solutia asta n-a protejat nimic caci, intr-un final a fost un strat compact si uniform de rugina

Partajează acest post

Link spre post
Autentifică-te pentru a urmări asta