Sari la conținut

Antifonare Aditionala Usi Duster (*cheder Adeziv)


Postări Recomandate

Eu initial am folosit loctite rust remedy 7503 pe baza de fosfor si a fost mai rau ca inainte pt ca a facut filament de rugina dedesubt unde nu exista rugina in prealabil. Unde am folosit Nigrin am frecat bine cu o carpa cu Nigrin dupa si am vazut ca a rezistat mai bine. Deasemenea astia de la Nigrin au defapt 2 produse, curatare rugina si unul cu pensula putin diferit de tratare rugina.

 

Daniel posibil la tine sa fie si din aliajul gentii, sa nu faca reactie cu el? Dar daca tot sunt in UK saptamana asta poate aduc http://www.bilthambe...ents/hydrate-80 am inteles ca ar fi de top.

Editat de Cain
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 95
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Si pozele pt cine vrea sa isi faca mega-antifonare (*fara interior usi): Greutatea aditionala adaugata masinii e undeva la max 4 Kg overall.                       (*

Salut Dusteristi,   Una din imbunatatirile care le aveam in plan era sa reduc zgomotul exterior in masina. Deasemenea ma interesa si o solutie simpla care sa nu implice demontari complexe.   Intre

Când se reinventează roată, ai impresia că e nemaipoment. Ghinion, încă din 2014, la brazilieni e un cheder special ce blochează intrarea aerului în partea superioară a portierelor

Posted Images

Poate are bagaj de cala :)

Doar un friendly reminder ca s-a ajuns pe aratura cu dez-ruginire versus topicul de antifonare (cu chedere).

Asa ca v-as invita sa continuam aici discutia despre tratamente de preventie / tratare a zonelor ruginite:

http://forumduster.ro/topic/2524-produse-pentru-prevenirea-tratarea-zonelor-ruginite/#entry62099

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 weeks later...

Buna seara,

In toamna am facut rost de niste spuma/burete cu autocolant pe o parte ce se foloseste la izolare termica tevi.

Este rola lata de 1.5m si am lungime destula.

Astept sa se mai incalzeasca putin si ma voi apuca de desfacut fete de usi. Trebuie sa imi procur si altceva, gen mastic de vreun fel?

Va multumesc

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Buna seara,

In toamna am facut rost de niste spuma/burete cu autocolant pe o parte ce se foloseste la izolare termica tevi.

Este rola lata de 1.5m si am lungime destula.

Astept sa se mai incalzeasca putin si ma voi apuca de desfacut fete de usi. Trebuie sa imi procur si altceva, gen mastic de vreun fel?

Va multumesc

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Buna seara,

In toamna am facut rost de niste spuma/burete cu autocolant pe o parte ce se foloseste la izolare termica tevi.

Este rola lata de 1.5m si am lungime destula.

Astept sa se mai incalzeasca putin si ma voi apuca de desfacut fete de usi. Trebuie sa imi procur si altceva, gen mastic de vreun fel?

Va multumesc

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Buna seara,

In toamna am facut rost de niste spuma/burete cu autocolant pe o parte ce se foloseste la izolare termica tevi.

Este rola lata de 1.5m si am lungime destula.

Astept sa se mai incalzeasca putin si ma voi apuca de desfacut fete de usi. Trebuie sa imi procur si altceva, gen mastic de vreun fel?

Va multumesc

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, ar fi bine sa iti pui mastic intre suportul transversal usa si tabla exterioara. Deasemenea sa nu uiti ca prin usa curge apa. Am postat eu parca pe FB antifonarea de usa... plus iti trebuie mastic la fata de plastic sa o izolezi bine.

post-4805-0-07175900-1489086007_thumb.jpg

post-4805-0-97556900-1489086012_thumb.jpg

post-4805-0-09974800-1489086020_thumb.jpg

post-4805-0-92207400-1489086028_thumb.jpg

Editat de Cain
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 5 years later...

Cain, după ce ai antifonat usile s-a simțit diferența față de înainte? Din cate se vb. pe aici pare că zgomotul cel mai accentuat vine de la vânt ul care trece pe la usi, pasajele rotilor din fața si din compartimentul motor.. Nu știu in ce proporție vine de la uși.

Editat de Panter1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...