Sari la conținut

Postări Recomandate

Ultima problema pe care o rezolva frana pe discuri e ruginirea tamburilor:D. Sunt costuri mai mare de producere, instalare, intretinere, deci... nu cred ca o sa puna pe Duster fabrica prea curand. Daca vrei, ai punte de R19, de Scenic... vezi care se potriveste. Daca ai 4x4 iei doar fuzetele de la un Scenic 4x4, solutii sunt sau poti vopsi cu o vopsea de calitate tamburii si scapi de problema:)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 5 years later...

A fost primul lucru care l-am tratat la mine (*putina perie de sarma, nu trebuie sa ai mai mult de 1mm rugina, apoi tratament anti rugina locktite de pe emag si spray negru termic)

post-4805-0-58873100-1469778733_thumb.jpeg

Editat de Cain
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat si eu problema exact cum a descris @Cain si arata mult mai bine

 

....aoleo ce faci??? sterge repede @OaiaNeagraCain ca sunt eliberat conditionat :)))) Pe toba sa nu dai cu tratamentul Locktite fosforic, s-a comportat ciudat rau, momentan sunt in teste cu cel cu acid (*curatat si dat cu acid Nigrin, vad cum se comporta si apoi dau cu vopsea).

post-4805-0-87857500-1470256119_thumb.jpg

post-4805-0-35470700-1470256123_thumb.jpg

Editat de Cain
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io am un spray cu vopsea neagra si la fiecare revizie il rog pe mechanic sa le sufle. Nu are nimic impotriva.

Nu este un fenomen legat de un anumit tip de tamburi. Toti tamburii de frina ruginesc.

Nu-I nimic de reprosat, daca nu puneau tamburi costa peste 20 mii..

era asa mare cheltuiala sa puna si pe spate discuri de frana? ' - probabil, pic cite un pic se adunau.

 

Pentru ' tratamentisti '; e Ford dar se trateaza!:

 

 

'

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...