Sari la conținut

Postări Recomandate

Salutare,

 

La preturile de deasupra TVA-ul e inclus sau se adauga peste?

Ca timp de livrare care sunt intervalele?

Si in ce priveste montajul care sunt preturile?

 

M-ar interesa kitul de suspensie Bilstein (fata+spate) + H&R

 

In privinta autoblocantului de spate stiu ca au mai fost ceva discutii parca dar nu mi-e sincer foarte clar (ori sunt mai greu de tzeasta) dar cum se modifica comportamentul masinii dupa montaj? Adica difera modul de folosire a 4WD sau calculatorul nu v-a stii ca e autoblocantul acolo? Cuplajul electromagnetic actual se inlocuieste definitiv sau Torsenul se pune "peste"?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 22
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

I-am dat un mail, si omul asa se lauda

Mda, si eu sunt de parerea asta, doar ca iti zic din proprie experienta ca nu de fiecare data "dai un ban, dar stai in fata...". Cateodata ai crede ca daca mergi pe optiunea cea mai costisitoare, vei

Al meu prafos n-are ESP asa ca nu prea m-ar afecta   Oricum multumesc de clarificari. Acu' sa vad daca si obtin finantarea nerambursabila

Posted Images

Torsen-ul se pune dupa. Cuplajul electromagnetic iti activeaza doar transmiterea de cuplu catre rotile spate, torsen-ul va distribui rotatia primita catre cele doua roti spate (inlocuieste diferentialul de pe spate).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

post-3261-0-55783000-1464079256_thumb.jpg

 

1.motor termic

2.cutie de viteze

3.diferențial punte față

4.unitate de transfer de putere

5.arbore longitudinal

6.unitate de cuplare cu comandă electromagnetică

7.diferențial punte spate

 

Sursa: http://www.e-automobile.ro/categorie-transmisii/118-dacia-duster-4-x-4-tractiune-integrala.html

 

S-a discutat extins pe forum aici despre diferentiale Torsen tip A si B si exista 2 variante care se pun 1:1 pe duster, doar comportamentul ESP-ului inca nu a fost clar explicat/demonstrat in tandem cu un astfel de diferential.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

La preturile de deasupra TVA-ul e inclus sau se adauga peste?

Ca timp de livrare care sunt intervalele?

Si in ce priveste montajul care sunt preturile?

 

M-ar interesa kitul de suspensie Bilstein (fata+spate) + H&R

 

In privinta autoblocantului de spate stiu ca au mai fost ceva discutii parca dar nu mi-e sincer foarte clar (ori sunt mai greu de tzeasta) dar cum se modifica comportamentul masinii dupa montaj? Adica difera modul de folosire a 4WD sau calculatorul nu v-a stii ca e autoblocantul acolo? Cuplajul electromagnetic actual se inlocuieste definitiv sau Torsenul se pune "peste"?

 

Salut ,

Toate produsele sunt in acest moment in stoc, acesta insa poate varia .

Preturile sunt finale cu toate taxele incluse .

Manopera de montaj difera in functie de nivelul de echipare , cel mai bine ar fi sa iti trimit o oferta personalizata .

Cu privire la comportamentul masinii cu diferential - nu vei sesiza ABSOLUT NIMIC pe asfalt , poate iarna sa il simti in conditii de zapada .

In teren insa , vei sti cu siguranta ca il ai - in situatiile dificile vei simti un usor " lag " pina se transfera cuplul spre roata cu aderenta .

 

Daca ai timp poti face un test drive pe campurile de linga Bucuresti cu masina noastra demo .

 

Da-mi email sau telefon si detaliem :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai tin minte, masina voastra are ESP-ASR ?

 

Despre diiferentialul autoblocant fata ce ne poti spune ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai tin minte, masina voastra are ESP-ASR ?

 

Despre diiferentialul autoblocant fata ce ne poti spune ?

 

Salut ,

 

A noastra are ESP .

Autoblocantul fata este tot Torsen B ( Quaife ) si functioneaza identic cu cel spate, nu interfereaza in nici un fel cu sistemul electronic al masinii , nu se simte in nici un fel la directie . .

Zi-mi tu te rog daca ai intrebari suplimentare .

 

Costin

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...