Sari la conținut

Sfat Achizitie Auto Second-Hand


Postări Recomandate

Cum se pare ca se apropie momentul cand partenera de viata va fi convinsa ca ar trebui sa inceapa sa conduca si ea, am inceput sa ma uit dupa potentiale achizitii.

 

Criteriile de cumparare sunt:

  • 4 locuri
  • mica, mica, cat mai mica
  • cutie automata
  • Euro 3, fabricatie 2000-2002
  • ABS, AC
  • kilometraj pana in 100.000
  • benzina
  • sa nu fie Fiat

Deocamdata am gasit Nissan Micra K11 si Ford Fiesta MK4 ca fiind potentiale candidate. Inclin mai tare spre Micra. Aveti ceva sugestii in plus (sau argumente pro/contra pentru ce am identificat eu pana acum)?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 65
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Par sa se inteleaga

off-topic: Aveti noroc cu doamnele voastre care vor masini mici, cat mai mici, usor de parcat si cu motoare mici si economice. A mea doamna conduce una mai mare decat dusterul cu motor de 2.2... Si ta

Haha - cum era aia? ... "new hardware found"   Să o folosiți sănătoși

Posted Images

Atentie la Micra benzina 16v, un prieten a dat una pe nimic deoarece i se tot ardeau bobinele de inductie, erau foarte scumpe, nu i-au gasit motivul arderii, si dupa vreo 3 radnduri de bobine a zis ca e mai ieftin sa o dea gratis si sa ia altceva... (inca cred ca era urmatoarea generatie, dupa k11)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Peugeot 206 iar e buna, 1.4HDI recomand, dar nu stiu daca vei gasi automata, si la km aia, sidin anul ala... Eu am una din 2006 cu 45.000km... si masina aia a stat la propriu.. a facut cate 1-2 drumuri pe luna. Dar nu prea exista asa ceva...

Subscriu si eu la recomandarea lui @toranagasama -> A Klass e o masina foarte buna!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...