Sari la conținut

Primul Meu 4X4


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 114
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Planul meu a fost dat peste cap. De la Dusterul meu Laureate, alb cu motor 1.2tce am ajuns la un Duster Orange, vert altai cu motor 1.5dci. Astazi am platit avansul si acum incepe lunga asteptare

Astazi am primit poze cu masina. Din pacate mai am ceva de asteptat pana o sa o iau.

Si inca cateva poze

Posted Images

 

Prima dezamagire din partea Dacia.

Cand am cumparat masina am adaugat si optiunea care pe site-ul dacia.ro si in facturi apare ca Harta Europei. Am constatat ca aceasta optiune nu include toate hartile pt Europa. Si anume lipsesc tari din vestul Europei (Spania, Portugalia, UK etc).

Urmatorul pas a fost sa ii contactez pe cei de la Dacia printr-un email la Vocea Clientului.

 

Raspunsul lor este cel putin mincinos. Mi-au zis ca dealerul trebuia sa imi aduca la cunostinta ca optiunea Harta Europei este defapt Harta Europei de Est.

 

"Stimate domnule Ionita ,

Referitor la solicitarea dumneavoastra va informam ca o data cu trecerea la sistemul Media Nav Evolution, harta Europei a fost impartita in doua ( Europa de Est si Europa de Vest ). Aceasta modificare se datoreaza faptului ca Harta Europa in acest moment, este prea mare si sistemului de navigatie nu o poate stoca. In momentul comenzii vehiculului, Agentul Agreat Dacia ar fi trebuit sa va informeze despre acest aspect. .

Va mai informam ca puteti achizitiona hartile care nu se regasesc in sistemul de navigatie ( exemplu Franta ), dar datorita spatiului limitat de stocare al sistemului de navigatie nu se pot instala toate tarile astfel incat sa se poata alcatui Full Europa."

 

Am decis sa cumpar optiunea cu hartile pt Europa de Vest sa pun macar cateva din hartile de care am nevoie pe navigatie.

Surpriza, surpriza. Am reusit sa instalez toate hartie, fara a scoate alte harti, si sa mai am liberi aproximativ 400MB.

Pam, Pam

 

E corectă faza cu împărțirea pe 2 licențe separate F4 westeurope, F5 east europe. La spațiu au din nou dreptate, Evo are fișiere în plus(UX-uri) pentru partea de navi care ocupă spațiu, în plus europa vine cu .hnr-uri și parțial cu .fpa-uriplus că mai trebuie să ai și spațiu de manevră(calcule)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt de acord cu tine. Optiunea se cheama Harta Europei (asa apare si pe site si in facturi) si ma astept sa primesc toate hartile pt Europa. Daca optiune era prezentata ca Harta Europei de Est atunci totul era ok.

 

Dupa ce am cumparat pachetul de harti pt Europa de Vest am reusit sa il instalez fara probleme si tot mai am 400MB liberi pe device. Deci nici chestia asta nu o cred.

Editat de imbogdan
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am avut prima vizita in service. Din fericire/pacate problemele nu s-au manifestat pe durata drive testului. A ramas ca daca se mai intampla sa vin la ei fara programare sa constate pe loc.

 

Oamenii au fost foarte amabili si totul a decurs foarte repede. Ma asteptam sa fie mai greu cu verificarea garantiei dar nu a fost nici o problema.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...