Sari la conținut

Duster Laureate 1.2 Tce 125 4X4 Gris Platine


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 44
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Nu are la ce sa faca printscreen, fiindca nu exista ceea ce spune el. Acuma, fiecare deduce si face cum il taie capul. Mai era cineva aici care spunea ca merge continuu pe 4x4 lock, sa se rodeze.. or

Poate masina are toti sfintii cu ea.Conteaza ca esti preot!Eu o ii zic de toti sfintii dar "neam" sa ma asculte cand vine vorba de consum.

Unii cred ca trag pe nas prafuri de la mama mare!?

Posted Images

5 hours ago, brioalex said:
On 26/08/2018 at 16:22, arhaq said:

Parcurs: 1349.8,  km (din calculator)
Benzina consumata: 120.7 l  (din calculator)
 

Ai cumva si suma de la pompa? 

Nu, am pus benzina si in Bulgaria si in Grecia, am platit cu cardul.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
On 26/08/2018 at 20:56, Stef13 said:

Cum ați decis care e funcționarea implicită? In manual se spune doar ca alegerea modului de functionare al transmisiei se face in functie de suprafața de rulare. Pe șosele  uscate, folosirea setarii Auto creste inutil consumul si poluarea. 

in cartea masinii specifica -recomandat modul auto  iar 2wd cand este uscat diferentele fiind de poluare si consum zic ei, de consum nu am vazut

On 27/08/2018 at 09:30, abc said:

Asa a hotarat arhaq pentru ca in modul Auto computerul nu afiseaza nicio indicatie. Este o alegere subiectiva.

Si eu zic ca trebuie folosit in majoritatea cazurilor modul 4x2. Doar cand este absolut necesar se trece in Auto. Iar Lock cand ramai...blocat.

Stiu persoane care cand conduc pe zapada trec imediat in modul Auto (respecta cu strictete indicatia din manualul de utilizare), desi in majoritatea cazurilor masina merge foarte bine in modul 4x2. La fel se intampla si in off road usor sau pe drumurile forestiere (uscate). Cei care au 4x4 activeaza imediat sistemul desi Duster-ul fara tractiune integrala se descurca impecabil. 

se specifica in carte - transmisia  sa fie pe modul auto- recomandat , fara alte detalii.  deci NU recomanda 2wd ci auto

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu are la ce sa faca printscreen, fiindca nu exista ceea ce spune el. Acuma, fiecare deduce si face cum il taie capul. Mai era cineva aici care spunea ca merge continuu pe 4x4 lock, sa se rodeze.. or in manual au scris niste necunoscatori "Modul „4WD Lock” este exclusiv rezervat conducerii în afara drumurilor carosabile. Orice altă utilizare a acestui mod riscă degradarea manevrabilităţii şi deteriorarea elementelor mecanice ale vehiculului."

Editat de Stef13
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 6 months later...

Consumul exact al Duster-ului meu, pe o perioada de 7 luni (scrie in raport).
Tractiunea pe AUTO,  ECO activat in 90% din timp. Fara ECO merg in afara orasului (vacante, drumuri lungi).

 

Screenshot_20190522-151836_Drivvo.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...