Sari la conținut

Duster Laureate 1.2 Tce 125 4X4 Gris Platine


Postări Recomandate

Pe Duster am pus bandouri laterale, protectie aripi si protectii noroi. Setul de covorase originale, inclusiv cel din protbagaj. Cotiera si alarma.

Un minus pentru Meridian Sud, un bandou de la o usa a inceput sa se dezlipeasca :( Mi-a fost frica de la inceput cu bandourile laterale dar n-am avut alta alternativa. La protectile de la aripi sunt un pic mai linistit pentru ca sunt prinse si in suruburi.

Bandoirile au garanție dacă sunt montate la ei. Mie mi-au schimbat bandourile la usi pe garanție după ce s-a dezlipit unul din ele.

Editat de 77Dan
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 months later...
  • Răspunsuri 44
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Nu are la ce sa faca printscreen, fiindca nu exista ceea ce spune el. Acuma, fiecare deduce si face cum il taie capul. Mai era cineva aici care spunea ca merge continuu pe 4x4 lock, sa se rodeze.. or

Poate masina are toti sfintii cu ea.Conteaza ca esti preot!Eu o ii zic de toti sfintii dar "neam" sa ma asculte cand vine vorba de consum.

Unii cred ca trag pe nas prafuri de la mama mare!?

Posted Images

  • 1 month later...

Din nou despre consum: Bucuresti - Bulgaria- Nisipuri pe la pod Giurgiu- 2 adulti, 1 copil, bagaje.

dus: 4x4 auto, ECO activat, aer conditionat - 8.1

intors: 4x4 auto, ECO dezactivat, aer conditionat - 9.4

 

Consumul meu in Bucuresti este de 9.1 - cu ECO activat, 4x4 auto. Viteza media de deplasare 15 km/h :(

Editat de arhaq
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 year later...
  • 8 months later...

Consum vacanta.Bucuresti - Thasos si drumuri prin insula.
Masina: 4x4 auto (permanent),  fara ECO activat. Cu portbagaj deasupra masinii. Doi adulti, un copil, bagaje.

Parcurs: 1349.8,  km (din calculator)
Benzina consumata: 120.7 l  (din calculator)
Consum la 100 km: 8.9 l

Mers normal, depasiri cand era cazul.
La un moment dat am forjat tare in viteza 3 si am ajuns aproape de 7000 ture. In masina a inceput sa se simta un miros pregnant de incins. Mi-a fost un pic teama sa nu ma lase in drum dar pana la urma nu s-a intamplat nimic. A fost singurul incident in acest drum ;).

 

 

On 04/09/2016 at 22:53, MAK said:

De ce 4x4?

9.1? Esti boier! :D

 

 

Pentru ca functionarea implicita a masini este pe 4x4 auto (setarea nu este afisata pe calculator) am decis sa merg in acest fel cu Dusterul.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum ați decis care e funcționarea implicită? In manual se spune doar ca alegerea modului de functionare al transmisiei se face in functie de suprafața de rulare. Pe șosele  uscate, folosirea setarii Auto creste inutil consumul si poluarea. 

Editat de Stef13
  • Like 1
  • Mulțumesc! 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...