Sari la conținut

Postări Recomandate

Asa am tras eu concluzia. O sa dezvolt putin ca sa intelegeti si sa inlatur orice dubiu:daca cei de afara discuta despre problema in amanunt, in Ro imi iau blocaje sau piedici peste ochi! Stiti ca deja nemtii au solutia problemei cu nu stiu cate update-uri (eu am 2 din ele) si ca deschisi vorbesc despre ea? Pot spune despre solutie ca Duster nu este inca printre "rezolvate"! La noi reactia o cititi din tot topicul meu, nu o mai reiau. Revin si incerc sa ma mentin pe tehnic!

Trimis de pe al meu Lenovo K33a48 folosind Tapatalk

Editat de stefanudrea

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ehe... Nu stiu, google translate si multe altele...! Poate asa ar trebui sa intelegi de ce in RO iti iei prea multe blocaje! Nu ai nimic concret dar, vorbesti despre ele!

Asa cum ti-am zis si la Giroc, fata-n-fata, cand mi-ai prezentat hartia respectiva, pentru mine (si multi altii) o hartie/vorba nu are nici o greutate daca nu este "autentificata" printr-un insemn reprezentativ al producatorului. Tu te iei de verzi si uscate articole din presa! Nu este ceva "cu greutate" d.p.m.d.v. (si a altora) o astfel de abordare! Mai deunazi citeam (undeva) ca vorbesti despre 42 de cazuri! Ce-nseamna 42 de cazuri in comparatie cu toate masinile produse cu acest motor?

Si... ca un alt raspuns, tu iti iei blocaj peste tot datorita modului in care expui problema peste tot (si o faci in multe locuri), tu fiind intr-o cu totul alta situatie decat marea majoritate (sau, defapt, toate celalalte 41 de cazuri). Cred ca t-am zis de cel putin 10 ori pana acum... ca ar trebui sa iti tii gura (tastele) peste tot si... sa-ti urmezi calea ta legala iar, dupa ce vei avea rezolutia finala, abia atunci sa incepi sa "dai pe goarna" absolut toate informatiile culese de tine fie ele din ziare, google translate, etc...

Partajează acest post

Link spre post

Daca documentele Renault sunt titluri de ziar atunci chiar imi tin "goarna" inchisa si tastele neatinse pentru ca vad ca deranjeaza marele adevar despre acest motor! Cum naiba nemtii, pe "titlurile de ziar" despre care zic discuta cu Dacia si Renault, iar la noi sunt foi volante? Este exact ce am zis mai devreme legat de soarta! As dori sa nu mai polemizam pe acest topic si sa imi raspundeti doar daca aveti raspunsuri tehnice la detaliile tehnice la care ma voi rezuma, daca nu deranjez prea tare! Update cazuri:45! Documentate! Un fleac!

Editat de stefanudrea

Partajează acest post

Link spre post

Sa-mi dai si mie linkul, pe privat. Daca s-a schimbat motoare in Germania este pentru ca tarile se afla pe nivele diferite. Asa cum dealtfel la test driver in Germania gasesti orice masina vrei, din orice gama, la oricare reprezentanta fara un timp de condus predefinit si evident fara insotitor. Un calcul simplu cate sute de masini sunt trimise in Germania doar pentru Probefahrt. Exact asa sunt tratati cumparatorii din Romania. Rusine

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

S-au schimbat motoare si in Romania, cel putin unul chiar unui membru al forumului. Dar na, e mai usor sa ne uitam in gura unuia care ii trage cu forumul german dar nu da nici un link de acolo.

Partajează acest post

Link spre post

S-au schimbat mimim 3 motoare in Ro! In Germania mult mai multe! Si tot asa...!

Partajează acest post

Link spre post
Autentifică-te pentru a urmări asta