Sari la conținut

stefanudrea

1.2 Tce Pofticios De Ulei

Postări Recomandate

Ups, nu pot da! Poate ma intelegeti si pe mine ca atata timp cat nu exista o solutie amiabila din partea producatorului motorului, aceste documente sunt apararea mea. Iar acesta este varful iceberg-ului! Pot doar spune ca "dosarele" ajung din urma mizeria de sub pres si vor navali ca numar pana poate cineva isi va da seama ca nu e de gluma!

Trimis de pe al meu Lenovo K33a48 folosind Tapatalk

Editat de stefanudrea

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A se citi si ce scrie sub TOATE H5! Exista in sistemul Renault cele 2 coduri! Stie cineva de ele? Sau, mai bine zis, vrea cineva sa le recunoasca? Pe langa cele 2 mai este 1 ffffffff grav, ala inca il tin pt mine. Oricum, cred ca dupa o lunga si nemeritata suspendare (preconizata de mine) am zis deja prea mult!

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post

@stefanudrea - multumim pentru bunavointa de a face public niste informatii sensibile. Asteptam (eu unul cel putin) cu interes noi informatii, evident, cand le vei putea divulga.

@dust3radmin - multumim pentru ridicarea banului

Sent from my iPhone using Tapatalk

Editat de chrysstyann
  • Like 1

Partajează acest post

Link spre post

Postare a unui membru de pe forumul german

So, ich bin immer noch am Munitionsammeln, und habe bisher 29 Forumbenutzer gefunden, deren 1.2 TCe Motor getauscht wurde:

7 x Duster

1 x Megane

2 x Dokker

1 x Lodgy

1 x Captur

9 x Qashqai

6 x Juke

2 x Pulsar

Die Liste ist ziemlich ad-hoc, basiert darauf, was ich so im Internet finden konnte, und wird noch länger sein (habe ein Paar Leute, die nie im forum zurückgemeldet haben, privat angeschrieben). Es gibt sicherlich noch viel viel mehr Betroffene, die nicht in Foren aktiv sind. Aber die Anzahl der Fällen allein zeigt schon dass es wirklich ein Problem mit dem Motor gibt (oder bei früheren Versionen gab).

Partajează acest post

Link spre post

Traducere cu google translate:

"Așa că, eu sunt încă de colectare muniție, și-au găsit până acum 29 de utilizatori pe forum ale căror 1.2 TCe motor a fost înlocuit:

7 x Duster

1 x Megane

2 x Dokker

1 x Lodgy

1 x Captur

9 x Qashqai

6 x juke

2 x Pulsar

Lista este destul de ad-hoc, bazat pe ceea ce am fost în stare să găsească pe internet, și va fi în continuare mai mult (au un cuplu de oameni care nu s-au întors pe forum , scrise în jos în mod privat). Există, cu siguranță, mult mai multe suferinzi care nu sunt active în forum . Dar, numărul de cazuri și arată deja că există într-adevăr este o problemă cu motorul (sau au fost în versiunile anterioare)."

Partajează acest post

Link spre post

Daca adaugam la aceasta lista cele aprox 30 de duster cunoscute de mine...despre ce vorbim? Care este procentul minim pt recall? Vorbim aici despre aceleasi simptome si aceleasi defecte! Iar rezolutiile urmate sunt conforme unui plan care poarta un cod bine identificat!

Editat de stefanudrea

Partajează acest post

Link spre post

Eu, propun

1. blocarea topicului și redeschiderea lui la cererea lui stefanudrea atunci când va putea expune tot, altfel iar vor apare n-șpe pagini de offtopic/bălării

2. eventual, făcut sticky

• Like 2

Partajează acest post

Link spre post

Postare a unui membru de pe forumul german

So, ich bin immer noch am Munitionsammeln, und habe bisher 29 Forumbenutzer gefunden, deren 1.2 TCe Motor getauscht wurde:

7 x Duster

1 x Megane

2 x Dokker

1 x Lodgy

1 x Captur

9 x Qashqai

6 x Juke

2 x Pulsar

Die Liste ist ziemlich ad-hoc, basiert darauf, was ich so im Internet finden konnte, und wird noch länger sein (habe ein Paar Leute, die nie im zurückgemeldet haben, privat angeschrieben). Es gibt sicherlich noch viel viel mehr Betroffene, die nicht in Foren aktiv sind. Aber die Anzahl der Fällen allein zeigt schon dass es wirklich ein Problem mit dem Motor gibt (oder bei früheren Versionen gab).

Asa sunt eu un fel de colectionar de munitii si pana acum am gasit 29 de utilizatori ai forumului la care li s-au schimbat motorul 1,2 Tce

.

.

.

.

.

.

.

.

Lista este facuta la gramada, doar ce am putut gasi ei pe internet dar va urma sa se mareasca. Deja am cateva perechi (persoane) care au probleme dar nu sunt pe forum . Dar nr. cazurilor arata deja ce probleme semnificative are aceste motor sau chiar varianta precedenta a motorului.

PS. Multumesc ca nu sunt printre ei...

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.