Sari la conținut

luciango

Ieseala Scurta Duminica 28 Februarie

Postări Recomandate

Ne-am gandit sa facem o ieseala scurta la poligonul de langa Comana/Mihai Bravu.

Pana cum suntem 2 eu si @DenisB. Pentru cine este interesat ne intalnim Duminica la statia Mol (aici) de pe Giurgiului la ora 11:00.

Editat de luciango

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ati mai fost, cunoasteti zona, se poate intra in fostul poligon?

Partajează acest post

Link spre post

Am fost eu de 2 ori "in recunoastere". Este accesibil poligonul, nu sunt garduri sau alte d'astea. E defapt un mare camp cu ceva movile facute de obuzele explodate.

Acuma nu am vazut nici un fel de semn de interzis la camp efectiv, doar gardul unitatii militare, dar si ala arata intr-un mod jalnic. Si sunt ceva carari pe acolo, semn ca trec masini (carute).

Cat despre gaurile de pe poligon par facute de obuze si unele sunt suficient de mari sa treci prin ele cu Dusterica.....sau sa ramai in ele :)

Partajează acest post

Link spre post

Am vrut si eu sa fac o plimbare in zona dar nu am apucat, am ceva treaba altfel ma prezentam si eu.

Partajează acest post

Link spre post

Eh...alta data poate. Oricum Lucian si cu mine planuim sa incercam si troliile manuale pentru o recuperare "din groapa". Iar pt ca suntem 2, avem si plan de rezerva: ne tragem unul pe altul in caz ca nu ne iese ;)

Editat de DenisB

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

Autentifică-te pentru a urmări asta