Sari la conținut

Lanturi antiderapante pentru Duster


Postări Recomandate

In final am ales strategic modelul Comfort Magic CG-9 9mm,iar pentru uz personal ;) ,adica mers pe coclauri sau situatii mai dificile,voi lua unele ieftine de 10 sau 12 mm.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 months later...
  • Răspunsuri 61
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Am luat 2 perechi de lanturi: - Clack and Go SUV - Thule CS-10. Astazi am testat Thule (le-am pus pe fata), si la o prima impresie sunt f ok. Sunt intr-o zona de munte (ma rog de deal) in apropiere

Dacă folosești dimensiuni standard la cauciucuri, merg cele de 12mm. Eu așa am 1 rand de lanțuri, dar nu Thule.   Tapatalk    

Le recomand pe astea - merg atat pe jante de 16 cat si pe jante de 17, mai ales dimensiunile omologate pentru orice versiune de Duster - Veriga Stop&Go SG-120  

Posted Images

  • 2 years later...
  • 3 months later...

Salutare,

 

Am citit intreg threadul, insa nu m-am lamurit daca lanturile de 16mm sigur ating in carenajul masinii (fata) la un 4x4 cu dimensiuni stock 215/65/16 ale anvelopelor de iarna.

Ma tenteaza:

https://shop.maviprod.ro/agricol/do/2/lanturi/ca/3/plasa-lant-215-65-16-professional-nt-240-4-5-veriga-28409/pr/22.001803/

ca sunt mai strong decat:

https://shop.maviprod.ro/agricol/do/2/lanturi/ca/3/plasa-lant-215-65-16-pro-compact-pc9-120-veriga-30039/pr/22.001063/

 

Ms

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...