Sari la conținut

Postări Recomandate

Eu am luat de la Lidl un ''spray de pana'' scump nu a fost si l-am luat sa fie dar vreau sa iau si un kit de pana din acela cu snururi, compresor am un TMAX dar este cam mare, ma rog eu il am de la cealalta masina unde trebuie un compresor mai serios.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E buna si zeama aia insa la fisuri relativ mici. Ori cu asa ceva, daca umfli bine roata posibil sa ajungi la o vulcanizare fara stress. Roata de rezerva e sfanta la drumuri lungi, insa atentie... tinuta la 3 bar si verificata periodic (mai ales daca a fost deja folosita). Conform legilor lui Murpby sunt sanse sa ai pana si rezerva desumflata :) BTW rezerva nu are senzori deci poti sa ii dai cu zeama :)

Partajează acest post

Link spre post

Stiu ca par paranoia dar la drumuri mai lungi combinate am pe lista o a doua rezerva.

Partajează acest post

Link spre post

O roata de rezerva de dimensiuni normale, telefonul si Mastercardul sunt necesare si suficiente. Kitul de pana e un compromis si o varianta provizorie, deoarece viteza si autonomia devin limitate. Ar fi util sa zicem atunci cand nu poate fi  ridicata masina pe cric, cand nu pot fi desfacute prezoanele sau pur si simplu nu ne permitem sa riscam sa ne murdarim. Doua roti de rezerva as lua doar atunci cand merg mult prin locuri pustii. In rest, gasesc oriunde o vulcanizare destul de apropiata ca sa repar imediat roata bolnava.

Editat de Stef13

Partajează acest post

Link spre post

Pai eu la locuri pustii ma refer... mai ales prin Bulgaria :) dar si prin Romania.

Partajează acest post

Link spre post
Autentifică-te pentru a urmări asta