Sari la conținut

Postări Recomandate

As vrea sa iau un cric hidraulic, e mai rapid sa schimb eu rotile decat sa ma duc la vulcanizare (bine, tot trebuie mers din cand in cand pentru echilibrare). Are cineva vreo recomandare? Cele de la Rogroup sunt bune?

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-am luat pe cel din Lidl cand a fost la oferta. E de 2T si merge ok. L-am carat dupa mine si pe coclauri sa pun mai usor lanturile daca e cazul.

Partajează acest post

Link spre post

Eu am unul din piata, ca si ala din link-ul de pe olx.

Il am din 2011 - am dat pe el 60 sau 65 lei si schimb rotile de iarna/vara la 4-5 masini (ale mele si ale prietenilor) si merge inca bine.

Partajează acest post

Link spre post

Eu am luat unu de la Norauto cric hidraulic tip butelie si a mers foarte ok.

Doar ca acuma nu mai pot sa il folosesc prea usor ca dupa inaltare nu mai ridica masina suficient. La cumparare trebuie tinut cont de minim 2 aspecte: 1 greutatea care o ridica si 2 inaltimea maxima de ridicare.

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post

Cauti o bucata de lemn (poate o bucata dintr-un dulap, ca e mai gros) sa pui sub cric.

Partajează acest post

Link spre post

Eu ma gandeam la talpici de alea de iesit din noroi / nisip, 2 buc. puse una peste alta ca ma gandesc sa le fac parte din kit-ul de scandal ... pardon recuperare.

• Like 2

Partajează acest post

Link spre post

@vsebas, everyone, apropo de "talpici" sau "scarite", poate nu ar strica sa incepem un thread de discutie dedicat pt echipamente de recuperare / echipament necesar in off-road... Nu de alta dar sunt multi colegi deja bine aprovizionati, sau cu mai multe iesiri la activ, care ar avea sugestii bune, insa informatia existenta momentan e cam spread-out pe diverse topice.

Eu am cautat si nu am gasit un astfel de topic, as incepe unul dar mi-e sa nu-mi fi scapat ceva...

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga un comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează-te

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.