Sari la conținut

Duster Laureat 4X4 ,1.5Dci,109Cp


Postări Recomandate

As avea o întrebare... Ai cruise control, sau butonul ala de sub "casetofon" pt ce e?

 

Si daca DA, de unde reglezi viteza de croaziera? Ca parca trebuia sa fie ceva butoane in acest sens pe volan?

Editat de Killer82
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 58
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Cu ECO activ, mai ales la Euro6 S&S se reduc performanțele motorului și consumul de curent.   Ai GEPDA(grup electro pompă direcție asistată) care are calculator propriu, indicațiile le primește

Cele 2 sageti le ai si pe eco-off. Si alea tin cont si de greutatea talpii, s-a mirat consiliera la drive-test ca se aprindea mai sus la mine gear-shift-ul (pe mine ma interesa sa vad cum se comporta

Posted Images

Da, stanga sub radio-CD.

Insa cum ii dai sa meargă mai tare sau mai încet pe croaziera? :) nu trebuia sa fie pe volan butoane [+] si [-] pt setarea vitezei?

Întreb pt ca la Megane asa e, la Duster nu stiu cum e, da am văzut volane cu butoane pe ele (la ora 9 si un sfert) :)

Editat de Killer82
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

90% din mașini au deja prezentă funcția RVLV și cablajul pe mașină. Trebuie activată funcția în injecție și adăugat buton RVLV și volanul cu butoane.

 

E necesară o sedintă CLiP/ddt pentru confirmarea funcției și activare, înainte de a cumpăra buton și volan însă majoritate utilizatorilor sar peste acest pas.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut pe toti dusteristi,

masina are toate dotarile mai putin navigatie care era 800E si nu mi-am permis mai mult de 17600E.cruis control se seteaza din buton senzorii de parcare la fel.Pe buton se aprinde un led rosu la cuplare.Vad ca nimeni nu este interesat sa vedem ce este cu filtrul de azot pus la motoarele Euro 6.In ce consta intretinerea lui la ce km. se inlocuieste,daca are o functie de regenerare.Alte masini folosesc AD BLUE care adaugat la costul motorinei aduce o cheltuiala in plus deloc de neglijat.Cunosc de la RAR ca si moto

rul de 1,6dCi 130cp care se va pune pe Duster are tot filtru de azot.Stiti ca motorul a pierdut 1cp de la 110 la 109cp cu norma Euro 6,

Numai bine.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...