Sari la conținut

Proaspat Proprietar Duster 1.5 Dci 4X2 Laureate Gris Platine


Postări Recomandate

On 6/18/2016 at 3:32 PM, Maho said:

Azi 18 iunie este o zii mai speciala pt dusterul meu.Am trecut de 40.000 de km si am montat folii pe geamurile spate de 15 % . Aproape am uitat ca becurile h7 din fabrica au fost inlocuite cu Osram nightbreaker unlimited.. zii plina pt prafosul meu.☺

post-4551-0-67776800-1466253052_thumb.jpg

post-4551-0-42766700-1466253077_thumb.jpg

post-4551-0-64009500-1466253107_thumb.jpg

post-4551-0-04373500-1466253140_thumb.jpg

Sunt un pic dezamagit de becurile osram night breaker , care dupa 14 luni s-au 19.000 km s-a ars pe stanga. Mentionez ca folosesc faza scurta doar cand este cazul , adica seara s-au pe ceata..Deocamdata nu am schimbat becul pt ca nu m-am hotarat ce s-a cumpar , h7 mai ieftin ,s-au inca un set de osram uri. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 101
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Zile cu activitate crescuta

Top participanti la discutie

Postari populare

Azi 18 iunie este o zii mai speciala pt dusterul meu.Am trecut de 40.000 de km si am montat folii pe geamurile spate de 15 % . Aproape am uitat ca becurile h7 din fabrica au fost inlocuite cu Osram ni

A venit masina.. ce va pot spune dupa nici 100 km ca este total alta masina fata de vechea generatie.. este Duster 2 nu facelift si ph3  dupa parerea mea.. cu ph2 am umblat 2 ani si 30.000 k

poze de la I.N.D 11 Giroc..

Posted Images

la mine night breaker au implinit doi ani. e drept ca e cam ca la maho. mai rarut asa cu faza scurta ca asa s-a nimerit. 

cred ca durata de viata tine din pacate si de drumuri. daca e (si este sigur) usor supravoltat filamentul, cand dam in gropi la propriu is sanse mai mari sa se rupa si bye-bye bec...

si io is curios cat or sa ma tina, dar din ce citesc p-aci ale mele chiar au tinut...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 9/4/2017 at 8:36 AM, mugur said:

la mine night breaker au implinit doi ani. e drept ca e cam ca la maho. mai rarut asa cu faza scurta ca asa s-a nimerit. 

cred ca durata de viata tine din pacate si de drumuri. daca e (si este sigur) usor supravoltat filamentul, cand dam in gropi la propriu is sanse mai mari sa se rupa si bye-bye bec...

si io is curios cat or sa ma tina, dar din ce citesc p-aci ale mele chiar au tinut...

da deci eu chiar nu folosesc faza scurta doar cand este cazul..adevarul este ca l-am fortat, am venit de la mare si toata noaptea au functionat..:-D 

daca foloseam si ziua , nu ma tinea 5 luni ..

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 9/4/2017 at 10:58 AM, cyprybrasov said:

Cat a costar camera cu tit cu montaj si daca ai motat_o la reprezentanta?? Merci

camera s-a montat la reprezentanta , dar in privat , daca ma intelegi...:-D

l-am cumparat de pe olx mult mai ieftin , decat de la reprezentanta..

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 months later...

Salutare. Am ramas fara servodirectie!

Sunt curios daca cineva a mai avut aceasta problema. Am becul rosu aprins in bord si este foarte nasol de condus ...

Este mult mai rau ca si la masinile fara servo.  

Revin cu detalii maine..

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...