Sari la conținut

Iluminare Suplimentara Portbagaj


Postări Recomandate

Daca deschizi portbagajul cu pozitile stinse,trebuie sa se aprinda lumina in el.Dar pare dubios sa se aprinda odata cu pozitile,adica tu mergi cu masina si aprinzi pozitile si se aprinde si plafoniera din portbagaj?Ramane aprinsa pe toata perioada cat ai aprinse pozitile?

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 39
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Am montat si eu luminile in portbagaj  

Dragi colegi, azi dimineata m-am linistit in privinta problemei <aparute>. Am constatat ca am fost superficial, si anume: mi-a fost lene sa rabatez o bancheta spate si apoi sa aprind pozitiile s

Da, sunt posturile stufoase, aproape fiecare user nou (de Duster) cand isi face cont pe este intr-un fel anume, vorbeste si se agita mult, pe urma se mai schimba, se mai linisteste, vorbeste doar la

Posted Images

Poziții (sau lumina drum)  stinse, deschid portbagajul, lumina din interior se aprinde - normal;

Poziții (sau lumina drum) aprinse în timpul mersului, lumina în portbagaj aprinsa

Care sa fie cauza? 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lumina din portbagaj trebuie sa fie aprinsa doar atunci cand hayonul este deschis. Ca la torpedou. N-are legatura cu pozitiile, sunt circuite separate.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Plafoniera din portbagaj e pe circuit separat fata de cele din interior,deci daca deschizi haionul,atunci se aprinde doar cea din portbagaj...daca ai executat lucrari pe la instalatia stopurilor,montaj carlig sau alte lumini,foarte probabil sa fi legat legat plafoniera impreuna cu luminile de pozitie.Doar asta ar fi explicatia de ce se aprind impreuna dar si separat,doar cea din portbagaj cu pozitia stinsa.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragi colegi, azi dimineata m-am linistit in privinta problemei <aparute>. Am constatat ca am fost superficial, si anume: mi-a fost lene sa rabatez o bancheta spate si apoi sa aprind pozitiile sa vad clar ce se intampla. Eu de fapt cand aprindeam pozitiile ma uitam in partea din spate si vedeam o fanta de lumina spre in partea de jos a lunetei... care saraca era de la luminile numarului de inmatriculare .... nicidecum de la lampa interioara a portbagajului. Nu se aprinde nicio lampa in interior cand aprind pozitiile... totul functioneaza asa cum trebuie... problema am fost eu !

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...