Sari la conținut

Probleme Închi­Dere Portiere


Postări Recomandate

Buna ziua,multumesc colegului Micutzu 666,am gasit butonul de pe usa sofer blocat.L-am actionat si totul este OK.Cred ca la spalatorie din,gresala

a dat de el.Referitor la colegul Killer 82 sa se abtina de la ironii(si daca are un led rosu si ...)Discutam de pret,probabil 18000E este un pret mic?Eu nu

cred la cum se prezinta masina .Sunt multe de spus luata din bara in bara credeti-ma.Dar capul sus si merg inainte.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 32
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Zile cu activitate crescuta

Top participanti la discutie

Postari populare

Esti in garantie, utilizeaz-o.

...de asemenea, o citire a manualului masinii ajuta la lamurirea diverselor butoane/functii/facilitati

Va salut!    Am de curand un Duster decembrie 2014 adus din franta. de la inceput are probleme cu "inchiderea" usilor... mai exact desi toate se inchideau bine, in bord ramanea martorul aprins si

Posted Images

...Referitor la colegul Killer 82 sa se abtina de la ironii (si daca are un led rosu si ...) Discutam de pret, probabil 18000E este un pret mic?...

Ok, o sa iau comentariul asta in sine ca o ironie, pt ca mi-e mai bine asa pentru tensiune :P dar... un "smiley " ar fi ajutat aici, daca asta era si scopul initial ;)

 

Dar, sa ma explic... ca sa eliminam orice posibila confuzie...

 

Daca aveai ledul ala, cel mai probabil nelamurirea ta initiala nu mai era atat de mare, intrucat ledul iti indica daca functia era activa, chiar daca la spalatorie il apasau din greseala. Ledul ala exista montat pe Megane 2 in exact acelasi buton de peste 10 ani. Pretul unui Megane 2 la vremea aia era in euro echivalent cu al unui Duster (deci un pret nici mic dar nici mare pt o masina noua din clasa respectiva).

 

Ideea nu era sa comparam mere cu pere sau sa fim neaparat ironici.

Ideea era ca (cel mai probabil) daca mai montau si buton cu led acolo, claxon pe volan si clima automata, acest Duster care l-ai luat la 18 mii nu il pupai sub 25 mii si scria pe el Caș-Cai sau Cad(e)jar.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la megane era un mega feature in sensul ca pe langa dezactivarea butoanelor spate avea si niste servomotoare care decuplau clapetele de deschidere din interior a usilor. adica ce faci la duster manevrand bucata aia de tabla de pe conturul usii langa clanța. tehnolgie Sf de 2003!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 years later...

Și eu am pb cu deschiderea portbagajului... Toate ușile se închid portbagajul nu mai vrea.... Noroc ca pot sa îl închid manual.... Exista posibilitatea sa fie de la îngheț(am spălat mașina) Dacă merg la Dacia întra pe garanție??? Mulțumesc colegii.. Un an bun ca doresc!! 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine apare alta problema..Haionul deschis si din senin se aude ca si cum deblocheaza din nou.Asta a aparut de cand e friguleț.Ori e din alarma supermega smechera ori din inchiderea originala a masinii.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...