Sari la conținut

Postări Recomandate

Uraaaaa...

Am luat versiunea orange de duster si pot spune ca sunt entuziasmat.

Jantele nu prea merg pentru dakar. Si pentru drumurile noastre sunt prea fine, sunt din aluminiu si sigur nu as vrea sa iau vreun canal cu ele, cu atat mai putin cate un bolovan prin maroc.

Dusterul 1.5dci 4x4, este o masina super, mi-am dorito,iar acum dupa primii 150 km ce i-am facut prin pasul Tihuta, pe langa hotel Dracula catre Vatra dornei mi s-a parut ca ne intelegem perfect.

Nu stiu daca neaparat era nevoie de acele proiectoare de mai sus, iar bordul e ca si la mine, dar cu alte culori in bord(am vazut afisajul procesorului din dreapta albastru) la mine e portocaliu.

Mai am de studiat masina, insa un lucru e sigur. Imi trebuie pentru iarna alte genti si alte cauciucuri.

Tapiteria mea e super, parca mai speciala decat cea prezentata aici.

Versiunea de orange e 95% ce este acest duster renault.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Solarman, cred ca ar trebui sa iti redefinesti un pic notiunea de "fine"

Jantele astea de aliaj de pe PH2 sunt oricum numai "fine" nu.

 

Bineinteles ca sunt din aliaj de aluminu, adica ca si restul de 99% din piata auto a jantelor din aliaj

(nu de alta dar nu prea exista absolut nimic facut din aluminiu; nicaieri, nu doar in auto)

 

Daca jantele astea de Duster se strica in vreun canal, garantat si alea de Audi A8 se strica in acelasi canal.

Nu va mai panicati asa ca nu face Dacia (sau Renault) jante, jantele is facute de aceleasi firme de cand mosii.

Ca sunt unele facute direct din bloc de aliaj pe CNC si altele turnate si apoi masinate e alta poveste.

 

Insa Ferrari pune pe ultimele modele jante TURNATE si apoi masinate. Deh, cost control si la aia...

 

Acuma ontopic: In continuare imi plac jantele de pe Dakar, am mai scris intr-un post imediat cand au fost prezentate

pentru noul Duster 2016. Pur si simplu mi se par absolut belea pe forma masinii (dap, sunt designer si am o problema cu asta)

tot asa cum imi vine sa borasc cand vad jante cu jde mii de spite pe suv-uri grasute ca o basica. Chestie de gust, evident...

 

Imi place tare broderia cu Dakar, dar eu as fi tinut-o doar pe spatarele din fata si atat, pe principiul "less is more"

Daca i puneau discuri pe spate era bine, insemna ca la un moment dat ne puteam pune si noi :)

Asta e valabil oarecum si la Medianav Evo :)

 

Si ca sa inchei, asta e tot doar o opinie personala, nu ma plang deloc nici de asta a mea, nici de Dakar.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 11 months later...

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...