Sari la conținut

Postări Recomandate

Eu tind sa cred ca airbag-urile cortina vor fi pentru variante mai scumpe. Varianta de baza va avea aceleasi airbag-uri ca si modelul actual.

Daca varianta full va fi cu 1500 EUR mai scumpa de cat acum, asta inseamna ca se duce in 20.000 EUR, ceea ce nu este rau. Oricum cred ca se va incerca sa ramana la pragul psihologic de 20.000. 

Editat de vladionut
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 296
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

(-+) Senzorii parcare spate raman de culoare neagra, dar par mai mici iar cei din centru nu se vor vedea. (+) Butonul portbagajului nu mai este vizibil. (+) Inelul de remorcare din spate est

pana acum am vazut doar " desene animate" :))

Funcția CAR (condamnation en roulant) e activabilă la Duster I ph2, pragul se poate modifica, implicit e 7km/h Revenind la Duster II, dau mai degrabă Duster I ph3: -senzor de ploaie și lumin

Posted Images

Da, exact asta ar fi intrebarea - se va duce in 20.000? Acolo unde e clar ca incepi sa te uiti dupa alte alternative. Va fi interesant cum se va fi gandit pretul.

Cat despre pret, citeam zilele trecute pe un site (www.largus.fr) cum ca cor fi anuntate in luna octombrie.

Editat de vladionut
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aloooo!!!

pai duster ph2 nu ajungea tot la 20.000 cu toate optionalele?

acum vreti sa fie si mai ieftina si cu mai multe optionale?

nu au cum sa creasca pentru ca se intersecteaza oricum cu kadjar.

preturile raman aproximativ la fel

cu s-a intamplat si la logan ll

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La 20.000 euro nu te uiti dupa nici o alternativa 4x4 pentru ca nu exista, asta fac de un an ma uit si compar, tot la Duster am ajuns, dar sa nu deviem prea mult de la subiect.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A mea iesea anul trecut 18.800 EUR si era varianta full, "Connected by Orange". Din ce tin minte, cam pe la 19.000 s-au oprit cam toate variantele full-options in ultimii ani. Acei 1000 EUR s-ar putea sa faca diferenta pentru unii, mai ales daca tin la 4x4, precum @Caphonne

Si eu am avut aceleasi incercari de a gasi ceva pana in 20.000 EUR care sa aiba 4x4 si ceva garda la sol mai generoasa - doar Duster s-a incadrat, restul (Kadjar, Qashqai, Tiguan, Rav4) sareau bine spre 25.000 EUR (si chiar peste) daca voiam sa traga si rotile din spate. Da, variantele de baza, cu cel mai mic motor si 4x2, incepeau in jur de 20.000 EUR, dar ca plusuri erau doar interiorul si ceva gadget-uri care oricum se demodeaza in 2-3 ani sau nu le folosesc eu deloc.

Eu zic ca vor pastra pretul sub pragul psihologic de 20.000 EUR, probabil un 19.800 - 19.900 pentru full-options. Oricum, eu zic ca au de unde sa acopere echipamentele suplimentare, ca vor castiga la volum. Chiar daca le scade profitul per masina cu 100-200 EUR, Duster o sa aduca in continuare sume frumusele in contul Renault. Tinand cont cate Dustere au vandut, cred ca au pastrat designul relativ la fel tocmai ca sa isi asigure clienti in continuare.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu abia am gasit o bucata din ultimele 3 Skoda Yeti 4x4 din Romania si abia o dadeau la 22000 euro deci atentie erau ultimele 3 bucati, nu se incadra nici la cupon, acum Dacia mi-a dat reducere 2000 euro la Duster ca sa compenseze lipsa cuponului, 2000 de euro care pe factura sunt vreo 2100, intradevar am luat ce am gasit pe stoc ca, culoare si dotari, dar are tot ce trebuie pe ea, e 4x4.Sper sa fie ok asta nou si peste 2-3 ani sa il dau pe asta de il astept si sa il iau pe asta nou.

Editat de Caphonne
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...