Sari la conținut

Noul Motor 1.6 Benzina Euro6


Postări Recomandate

Da, are distributie pe lant.

Nu exista Duster 2. Ce se vinde acum este Duster 1 ph3.

Actualul motor de 1.6 cu distributia pe lant provine de la Nissan si a fost montat anterior inclusiv pe Duster 1 ph2.

Vechiul motor de 1.6 care a fost montat pe Duster 1 ph1 dar si pe Logan provine de la Renault si are distributia pe curea.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 69
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Sfaturile mele, ca posesor de 1.2 TCe cu probleme: pe hartie si pe asfalt e cel mai bun motor la ora actuala de pe Duster (daca excluzi din ecuatie consumul, unde cel mai bun e dCI-ul) ia-ti ce Dus

Din cate stiu rezervorul este de 50 de litri...este un motor decent! Daca vrei putere trebuie turat..asa este la benzina aspirate!!

Salve Am facut o diagnoza la un service Dacia si am gasit cateva mici erori stocate de genul presiune scazuta pe o roata, etc. Deci motorul este in parametri si om mai vedea la vara pe coclauri cum s

Posted Images

Nu exista Duster 1 faza 3. Ce se vinde acum este Duster 2.

Daca era un facelift (asta înseamnă faza 2) însemna că există părți de caroserie interschimbabile. Ghici ce, nu e niciuna. Sunt alte matrițe pt uși, șasiu, lonjeroane, pavilion etc.

Daca ști tu o parte de caroserie interschimbabilă intre Duster 1 (ph1 sau ph2) și Duster 2 pune aici informația. Daca nu, lasă gargara ieftina.

Sunt sigur că nu găsești, dar vorbești și tu ca să te afli în treabă.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

wow! 160cp? niciodata nu a avut dacia asa motor pe nici una din masini (cel putin din cate stiu eu).

@abc poti sa ne spui de unde sti acest lucru? sunt zvonuri sau e ceva oficial? tot pe la inceputul anului am inteles ca va fi lansat un facelift care va contine un panou media navigation imbunatatit.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...