Sari la conținut

Modificare Geamuri Fixe Laterale


Postări Recomandate

Evident primele contraargumente vor fi.....Hei crezi ca vei primi la urmatoarele revizii omologarea sau aprobarea celor de la RAR (TUV).

Deocamdata este la stadiul de idee si orice activitate are la baza o idee. In zilele foarte calduroase, uneori aerul din masina este de-a dreptul irespirabil. Dupa o scurta cautare pe internet am vazut ca se gasesc absolut toate materialele pentru modificarea gemuletului din spate care banuiesc ca este lipit. Se gasesc balamale, cheder si incuietori speciale pentru acest tip de fereasta care se pot prinde prin adeziv bicomponent sau evident prin frezarea sticlei facandu-se gaura cu diametrul potrivit pentru prinderea celor 3 piese, dar mie unul nu mi-ar place.

Intrebarea mea este, cum sunt prinse/lipite aceste 2 geamuri?

post-3487-0-85484300-1436615503_thumb.jpg post-3487-0-16984000-1436615523_thumb.jpgpost-3487-0-54577900-1436615541_thumb.jpg

 

Voi mai sapa pe internet pe forumurile unde deja s-au facut aceste modificari la unele marci auto.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


×
×
  • Creează nouă...