Sari la conținut

Dacia Duster 1.6 16V 4X4 Laureate-Bleu Mineral (Ph 1)


Postări Recomandate

Reviziile la an si la km sunt facute regulat, eu doar intrebam daca ...

 

Pai daca n-ai nimic de verificat, conform planului service, nu vad ce ai putea sa mai verifici?! Daca sesizezi zgomote suspecte sau comportamente anormale, da, te duci la baieti oricand in afara planului. Dar altfel nu vad ce-ai putea sa verifici.

Asa, pentru linistea ta, te poti duce lunar la service sa-ti spuna aia ca totul e in regula (se numeste efectul Placebo) :)) .. Asta a fost o gluma si sper ca o iei ca atare si nu te superi pe mine :D

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 31
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salutare , de doua saptamani sunt fericitul posesor al unui Duster din 2010 cu 52.000 km la bord . Pana acum sunt multumit de achizitia facuta, ce-i drept mi-am dorit aceasta masina de mult timp. O st

O suma rotundă făcută ieri seara cand ma întorceam de la Monteoru de la GTC Trophy.     Sent from my iPhone using Tapatalk

Sau, mai e varianta pentru cei comozi (ca mine): Iti creezi cont pe mydacia.ro si bagi VIN-ul masinii (pe langa alte informatii), dupa care ai o imagine completa a operatiunilor de intretinere, pe dat

Posted Images

 

Pai daca n-ai nimic de verificat, conform planului service, nu vad ce ai putea sa mai verifici?! Daca sesizezi zgomote suspecte sau comportamente anormale, da, te duci la baieti oricand in afara planului. Dar altfel nu vad ce-ai putea sa verifici.

Asa, pentru linistea ta, te poti duce lunar la service sa-ti spuna aia ca totul e in regula (se numeste efectul Placebo) :)) .. Asta a fost o gluma si sper ca o iei ca atare si nu te superi pe mine :D

Mi s-a mai zis cand m-am dus la mecanic ca masina are un tacanit intre volan si scaun si care nu are ce sa ii faca. :) mersi oricum. Am inteles, dar eu am zis ca e mai bine sa intreb, o parere in plus nu strica.

 

Trimis de pe al meu V1_ViperS folosind Tapatalk

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum, serios vorbind, pentru linistea ta poti efectua operatiuni de "mentenanta" precum: curatare tamburi, geometrie roti, verificare bujii, etc. dar, dupa parerea mea, dai banii degeaba daca nu sesizezi o problema reala si palpabila.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E bine de stiut si asta, eu sunt de principiu mai bine previi decat sa tratezi cauza. Mersi de idee

 

Trimis de pe al meu V1_ViperS folosind Tapatalk

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 months later...
  • 3 months later...

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...