Sari la conținut

Casco La Duster


Postări Recomandate

cred ca agentii de asigurari au marja mare de negociere dar sunt platiti procentual la incheierea politei asa ca nu prea le convine sa iti vanda ieftin... in plus au bonusuri daca au clienti fara evenimente. daca ai vreo cunostinta care are incredere ca nu ai evenimente o sa fii surprins ce scoruri mici iti da. la mine negocierea pentru casco a inceput de la 1800 ron si s-a semnat la 900 cu fransiza 200 euro.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 82
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Vai, dar ce batran esti, poate pe vremea ta era corect.

Un motiv pentru care unii useri de aici renunta la a mai intra pe forum este si aceste genuri de replici neadecvate

Masina era în parcare. Și după cum am zis, a fost reînnoire, s-a bazat probabil pe faptul că ar fi reparat orice avarii la momentul producerii lor, fiind în permanență acoperit de CASCO, si tot timpul

Posted Images

  • 6 months later...

Am solicitat o oferta RCA si CASCO (de la Dacia, asigurare cobranded -Dacia CASCO) pentru noul meu Duster care trebuie sa ajunga zilele astea (1.5dci 90cp, val. asigurata 15400 euro). Pt varianta fara franciza (Dacia CASCO Gold), 12 luni, am primit urmatoarele preturi: Allianz 431 E, Groupama 477.28 E, Omniasig 490 E..

Aveti idee daca pot gasi in alta parte mai ieftin?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles de la mai multi(inclusiv colegi de pe forum) ca aceste cascouri luate prin Dacia ar avea scoruri bune in general fata de ce poti lua separat de pe piata libera.

Mie mi se pare suficient de ieftin ce ai postat tu Idan tinand cont ca eu in primul an cand am luat dusterul(SH fiind si asigurat pe la 11-12.000 euro atunci) am platit vreo 650 euro :)

Acum dupa 100 ani de casco si lipsa accidente abea am ajuns sub 400 euro/an plata integrala la allianz(fransiza 100 euro/eveniment) iar suma asigurata e pe la 9000.

 

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot pentru valoare asigurata de 15400 euro, la Dusterul pe care-l astept sa vină zilele astea, am făcut Casco la Allianz in valoare de 1590 lei fara nicio fransiza. Deci o cota de vreo 2,2%, iar Casco oferit prin Dacia era in jur de 3,5% cota.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

378 euro/1an fara fransiza la Allianz prin dealerul Dacia, suma asigurata undeva la 18500 euro, nu mai retin exact..

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi am primit si eu oferta Dacia pentru CASCO, reinnoire: fara fransiza Allianz 301 euro, Omniasig 490 euro, suma asigurata 17230 euro. Cu fransiza 100 de euro/eveniment: 223 respectiv 450 euro.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...