Sari la conținut

Casco La Duster


Postări Recomandate

Stiu ca mai e mentionat casco prin cateva topicuri (am dat search) dar am nevoie de ceva ajutor in alegerea asiguratorului.

 

Valoarea este de aprox 18000E si as vrea sa stiu ce fel de experiente ati avut cu asiguratorul, evident si raportat la suma platita pe an sau per total.

 

P.s. ce e aia "fransiza" si ce face ea ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 82
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Vai, dar ce batran esti, poate pe vremea ta era corect.

Un motiv pentru care unii useri de aici renunta la a mai intra pe forum este si aceste genuri de replici neadecvate

Masina era în parcare. Și după cum am zis, a fost reînnoire, s-a bazat probabil pe faptul că ar fi reparat orice avarii la momentul producerii lor, fiind în permanență acoperit de CASCO, si tot timpul

Posted Images

Eu am facut la Allianz, a fost putin sub 400 de euro, contine si vandalism, accidente in offroad, inundatii, asistenta, cazare in caz de accident, casco in afara tarii (pt ca am luat si rca la ei), fara fransiza. Din cate am inteles masina se repara la reprezentanta.

Fransiza este partea pe care o plateste asiguratul la fiecare dauna pe care o are. De ex. daca ai fransiza 500 ron/eveniment, la orice eveniment tu platesti 500 ron, iar asiguratorul restul. Daca ai fara fransiza, asiguratorul plateste toata dauna.

Editat de ambvision
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am prin cei de la RCI (venita la pachet cu creditul) si e undeva la 3000ron/an (in 12 rate, doar Casco, fara RCA).

 

Tapatalked from Note3

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Casco la Asirom 1 an, cost aproximativ 1600 lei, fara fransiza, folositor in primul an, anul 2 costul era undeva la aproximativ 1700 lei + 150e fransiza(3 dosare deschise, avarii minore) am renuntat la a mai face casco.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...