Sari la conținut

Zgomot Si Trepidatii In Cabina


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 88
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

De unde au apărut cantițătile de mai sus? Dialogys dă exact ce e în tabel   P.S. La Duster Ph2 compresorul "merge" intermitent de unde și fâșâiala specifică.

@@ghituc, daca nu primesti raspunsul pe care-l doresti este, poate pentru ca nimeni nu stie raspunsul sau, poate ca unii care stiu raspunsul nu studiaza topicul deschis de tine care are ca titlu ceea

Service-ul particular, daca este autorizat RAR, trebuie sa dea garantie pe ce schimba el si atat. Daca nu este autorizat Dacia, orice schimba el isi va pierde garantia Dacia (si daca de exemplu schimb

Posted Images

Eh, te-ai prins tu ca de 2015 era vorba.

 

Si mie mi se pare ca ph2 are multe probleme rezolvate fata de ph1.

 

Si s-ar putea pana la urma la amandoi sa ni se para...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 months later...

Si la mine la Ph1 dardaie conducta de admisie care e prinsa in fanata aia metalica din dreapta de prin spatele farului si produce un zgomot enervant....si nu prea vad metode neconventionale de a o fixa mai bine:)... e si o metoda mai ciudata de prindere ....ea intra intr-un orificiu metalic..nu are garnitura...si nu e prea fixa.... trepidatiile motorului se transmit foarte usor pe ai si zbarnaie de toata frumusetea.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 year later...

Posibil sa se fi lasat putin piciorusele alea de plastic.
Daca n-ai chef de un drum in service, eu am rezolvat astfel jocul capotei: se iau 2 bucati cheie (nu mai stiu dimensiunea) si se muta tot ala sistemul de blocaj in care intra cuiul capotei. E prins in doar 2 suruburi si poate fi mutat mai sus sau mai jos.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...