Sari la conținut

danielcojocar

Intalnirea Nationala A Dusteristilor, Editia Ix.

Postări Recomandate

Melcule, mai taie din Km aia... ce, suntem armata a 4-a? Hai sa ramanem la juma de km.

Chiar s-asa (vorba lu Firicel) tot putem bloca culoarul Rucar-Bran, asa ca propun alternative:

1. Rucar - Cheile Gradistei: Rucar- Podu Dambovitei- Dambovicioara- Ciocanu- Sirnea- Groapa (Curmatura Groapelor)- Joaca- Pestera- Moeciu de Jos- Moeciu de Sus- Cheile Gradistei

2. Rucar - Zarnesti: Rucar- Podu Dambovitei- Dambovicioara- Ciocanu- Sirnea- Groapa (Curmatura Groapelor)- Joaca- Pestera- Magura- Zarnesti.

Oricare ar fi traseele, de mult imi doresc sa urc de la Sirnea in Curmatura Groapelor - Joaca cu coborare la Casa Folea (Pestera). Nici nu stiu daca se poate face in intrgime :angel:

P.S. se incumeta cineva sa incercam traseul duminica, dupa despartirea oficiala?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Melcule, mai taie din Km aia... ce, suntem armata a 4-a? Hai sa ramanem la juma de km.

Chiar s-asa (vorba lu Firicel) tot putem bloca culoarul Rucar-Bran, asa ca propun alternative:

1. Rucar - Cheile Gradistei: Rucar- Podu Dambovitei- Dambovicioara- Ciocanu- Sirnea- Groapa (Curmatura Groapelor)- Joaca- Pestera- Moeciu de Jos- Moeciu de Sus- Cheile Gradistei

2. Rucar - Zarnesti: Rucar- Podu Dambovitei- Dambovicioara- Ciocanu- Sirnea- Groapa (Curmatura Groapelor)- Joaca- Pestera- Magura- Zarnesti.

Oricare ar fi traseele, de mult imi doresc sa urc de la Sirnea in Curmatura Groapelor - Joaca cu coborare la Casa Folea (Pestera). Nici nu stiu daca se poate face in intrgime :angel:

P.S. se incumeta cineva sa incercam traseul duminica, dupa despartirea oficiala?

Drumul Joaca-Magura e destul de dificil din cate stiu; anul trecut in decembrie, in ultima bucata, la Magura, un coleg care a fost in Iezer a ramas fara masina pe o panta un pic mai agresiva (lasat esp on+cauciucuri all season tocite+decizia de a pune lanturile in rampa cu masina asigurata doar in frana de mana). Eu am incercat cu o luna inainte de accident abordarea dinspre Magura si sunt zone de panta destul de nasoale. Am abandonat intr-un loc unde am putut intoarce in siguranta pt ca eram singur si nu aveam troliu, iar solul era semi-inghetat.

Sent from my S50 using Tapatalk

Partajează acest post

Link spre post

Distracție mare vă doresc

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

Partajează acest post

Link spre post

In acest moment va anunt inchiderea inscrierilor la IND 9!

Din motive organizatorice, nu se mai poate caza inca un echipaj (acel al 40-lea loc liber in acest moment) in structurile contractate.

Asadar, vor fi 39 echipaje de participanti la IND 9.

Cu bine!

Partajează acest post

Link spre post

@44CCI

La Bran coloana in mars catre Poiana Brasov a avut cam 2 km...in conditiile in care am fost aprox 30 si un pic de masini(confirmari pe CB cu oamenii din capetele coloanei...in tp-ul marsului).

Partajează acest post

Link spre post

Socotind în medie 25m pentru un Duster (lungimea mașinii plus distanta de siguranta) la 50 de echipaje iese o coloană de 1,25 km.

Trimis de pe al meu Huawei P8 Lite folosind Tapatalk.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga un comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.