Sari la conținut

Intalnirea Nationala A Dusteristilor, Editia Ix.


Postări Recomandate

Melcule, mai taie din Km aia... ce, suntem armata a 4-a? Hai sa ramanem la juma de km.

Chiar s-asa (vorba lu Firicel) tot putem bloca culoarul Rucar-Bran, asa ca propun alternative:

1. Rucar - Cheile Gradistei: Rucar- Podu Dambovitei- Dambovicioara- Ciocanu- Sirnea- Groapa (Curmatura Groapelor)- Joaca- Pestera- Moeciu de Jos- Moeciu de Sus- Cheile Gradistei

2. Rucar - Zarnesti: Rucar- Podu Dambovitei- Dambovicioara- Ciocanu- Sirnea- Groapa (Curmatura Groapelor)- Joaca- Pestera- Magura- Zarnesti.

Oricare ar fi traseele, de mult imi doresc sa urc de la Sirnea in Curmatura Groapelor - Joaca cu coborare la Casa Folea (Pestera). Nici nu stiu daca se poate face in intrgime :angel:

P.S. se incumeta cineva sa incercam traseul duminica, dupa despartirea oficiala?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 367
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Si o poza de la trialul de azi cu @toranaga ''zburatorul'' ...

Dragi colegi si prieteni.   Datorita unor chestiuni intamplate in ultima vreme (motiv pentru care nici nu am anuntat mai devreme acest eveniment) s-au intamplat ceva modificari in desfasurarea Intal

hai cu inscrierile... pentru mine 4 ani frumosi, cateva amintiri cu noi https://goo.gl/photos/W52m6VyazZ9zKigV6

Posted Images

Melcule, mai taie din Km aia... ce, suntem armata a 4-a? Hai sa ramanem la juma de km.

Chiar s-asa (vorba lu Firicel) tot putem bloca culoarul Rucar-Bran, asa ca propun alternative:

1. Rucar - Cheile Gradistei: Rucar- Podu Dambovitei- Dambovicioara- Ciocanu- Sirnea- Groapa (Curmatura Groapelor)- Joaca- Pestera- Moeciu de Jos- Moeciu de Sus- Cheile Gradistei

2. Rucar - Zarnesti: Rucar- Podu Dambovitei- Dambovicioara- Ciocanu- Sirnea- Groapa (Curmatura Groapelor)- Joaca- Pestera- Magura- Zarnesti.

Oricare ar fi traseele, de mult imi doresc sa urc de la Sirnea in Curmatura Groapelor - Joaca cu coborare la Casa Folea (Pestera). Nici nu stiu daca se poate face in intrgime :angel:

P.S. se incumeta cineva sa incercam traseul duminica, dupa despartirea oficiala?

Drumul Joaca-Magura e destul de dificil din cate stiu; anul trecut in decembrie, in ultima bucata, la Magura, un coleg care a fost in Iezer a ramas fara masina pe o panta un pic mai agresiva (lasat esp on+cauciucuri all season tocite+decizia de a pune lanturile in rampa cu masina asigurata doar in frana de mana). Eu am incercat cu o luna inainte de accident abordarea dinspre Magura si sunt zone de panta destul de nasoale. Am abandonat intr-un loc unde am putut intoarce in siguranta pt ca eram singur si nu aveam troliu, iar solul era semi-inghetat.

 

Sent from my S50 using Tapatalk

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In acest moment va anunt inchiderea inscrierilor la IND 9!

Din motive organizatorice, nu se mai poate caza inca un echipaj (acel al 40-lea loc liber in acest moment) in structurile contractate.

Asadar, vor fi 39 echipaje de participanti la IND 9.

Cu bine!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...