Sari la conținut

Montare Camera Marsarier

Postări Recomandate

• Răspunsuri 423
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Iaca si pozele, daca mai aveti nevoie de ceva detalii va stau la dispozitie cand ma intorc din oras

Le-am dat de capat pana la urma:  

Am mai gasit un film foarte explicit cu montarea camerei  

Posted Images

Da, se poate activa. Este butonul RVC ( acum la tine ar trebui sa fie RVC Off ). Trece-l pe RVC On. functia RVC MCV, iti activeaza sistemul de camere multicamera ( cel de la Duster care are si camere pe laterale).

Editat de sharkyslro
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 18.04.2021 la 16:20, sharkyslro a spus:

Da, se poate activa. Este butonul RVC ( acum la tine ar trebui sa fie RVC Off ). Trece-l pe RVC On. functia RVC MCV, iti activeaza sistemul de camere multicamera ( cel de la Duster care are si camere pe laterale).

Multumesc,sa vad daca reusesc sa activez micom-ul pt. ca nu am incercat pana acum.

Am reusit sa activez camera.Ce camera recomandati ,in afara de cea de origine care depaseste 500 de lei

care sa fie compatibila in totalitate cu cea originala adica sistem NTSC,alimentare 6V si fara lag pt.

Sandero Stepway 2015?

Editat de Gabi68
Link spre post

Buna ziua.

Doresc sa montez camerea de marsarier pe Duster 1 PH2 2015 Prestige (cu MN1 versiune 4.0.6) . Dupa ce am citit toate cele 52 de pagini ale acestui topic, inainte de a lua o decizie legata de camera ce urmeaza a o cumpara, am desfacut mufa din spatele MN si la mine pinii in care ar trebui sa introduc cablajul camerei (3, 10, 21, 22 parca) sunt deja cablati, insa in haion nu am gasit mufa pentru camera (poate nu m-am uitat unde trebuie sau e altundeva).

Ce reprezinta acele fire deja precablate?

Link spre post

Salut. Mufa aceea ar trebui sa fie pe partea ddreapta la Duster dupa cate stiu eu, si nu pe stanga. Acele fire precablate care pleaca de la MediaNav sunt de fapt circuitul de alimentare si video al camerei. Daca pinii 3, 9, 10, 21, 22 sunt conectati deja, sigur ai deja trase firele  inspre haion, Poti urmari traseul firelor si vei gasi sigur acea mufa.

Link spre post

Duster ph2 nu are cablaj complet (adică o parte de mașină avea pregătire pentru cameră dar restul mașinii nu) pentru cameră marșarier (decât dacă avea senzori de parcare spate), e inutil să cauți mufe în haion.

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...