Sari la conținut

Montare Camera Marsarier


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 446
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Iaca si pozele, daca mai aveti nevoie de ceva detalii va stau la dispozitie cand ma intorc din oras

Am mai gasit un film foarte explicit cu montarea camerei  

Le-am dat de capat pana la urma:  

Posted Images

o idee - pretul. Am vazut la Auchan oglinda cu camera "dash" si cu ecran pentru integrare camera secundara pe la 110 ron! infim,

nu mi placea dar poate  ca e un argument pentru "bugetari":)

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei de la Dacia, in cazul meu, mi-au cerut 800 lei cu manopera cu tot. Cat timp o camera aftermarket este maxim 100 lei, si fiind electronist, nu se justifica manopera de 700 lei ( care mi se pare jecmaneala pe fata ). Asa ca am montat-o eu singur acasa, luata de pe net.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 weeks later...

Buna ziua.
Am reusit sa montez o camera marsarier aftermarket pe un Duster ph2 ( am tras firele, cu toate ca in mufa de la medianav am fire in pinii 3, 9, 10,21,22, dar nu le.am gasit si in spate). Apare problema cu delay.ul de 5 secunde. Ma puteti ajuta in vreun fel? Multumesc

am incercat sa va trimit un PM, dar nu am reusit@t0rquemada

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@bocavaly

Intarzierea este deaorece automat valoarea in campul de jos e 45 si daca o setezi pe 0 ca mai jos dispare.

Iti trebuie unul din software-urile Ddt4all, DDT2000, CanClip sau RenOLink si interfata aferenta.

2020-04-12_145254.thumb.png.751e030483130d139bd764127bef06b3.png

Nici mie nu imi place acest delay si la toate unitatile unde am setat camerele, automat o setez astfel. O singura persoana pana acum mi-a cerut sa o las cum era implicit, in rest toti au fost multumiti de setarea fara intarziere.

Editat de Neek
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 minute, Neek a spus:

@bocavaly

Intarzierea este deaorece automat valoarea in campul de jos e 45 si daca o setezi pe 0 ca mai jos dispare.

Iti trebuie unul din software-urile Ddt4all, DDT2000, CanClip sau RenOLink si interfata aferenta.

2020-04-12_145254.thumb.png.751e030483130d139bd764127bef06b3.png

Nici mie nu imi place acest delay si la toate unitatile unde am setat camerele, automat o setez astfel. O singura persoana pana acum mi-a cerut sa o las cum era implicit, in rest toti au fost multumiti de setarea fara intarziere.

Deci teoretic, pe parte hardware nu as mai avea de facut nimic, doar sa fac rost de soft+ cablu si sa fac modificarile de mai sus. Multumesc

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...